Символ юдейського свята Ханука - семисвічник менору - запалили увечері 11 грудня напроти входу до Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Лисенка. Як повідомив
Присутніх перед театром привітав з Ханукою головний рабин Харкова і Харківської області Мойше Москович. "Сьогодні ми запалюємо менору у свято перемоги світла над темрявою. Нехай це світло пошириться над містом, нехай частинка світла досягне кожної людини", - зазначив він.
Нагадаємо, у 2012 році (за єврейським календарем - у 5773) Хануку святкують з 9 по 16 грудня.
Довідка "SQ". Свято Ханука сягає своїм корінням в епоху греко-сирійського панування в Юдеї в 164 р. до н.е. Тоді за царя Антіоха євреї опинилися перед вибором: служити грецьким богам або зберегти себе як народ, відстояти своє віросповідання. Первосвященик Матітьяу Хашмонай і п'ятеро його синів підняли повстання і здобули перемогу над армією Антіоха Епіфана. У звільненому від греко-сирійських поневолювачів єрусалимському храмі вдалося відшукати лише одну посудину з неоскверненим язичниками єлеєм для запалювання храмового семисвічника - менори. Цієї спеціально приготованої оливкової олії могло вистачити лише на одну ніч, а для приготування нової було потрібно не менше восьми днів. Але дивним чином знайдений єлей горів вісім днів. У пам'ять про це іудеї щорічно протягом восьми днів запалюють ханукальні свічки.
У Хануку прийнято давати дітям трохи грошей (хануке-гелт), привчаючи їх ділитися частиною цих грошей з нужденними. На згадку про диво в це свято їдять пончики, оладки (латкес), смажені в олії.