Харківським правоохоронцям у 2013 р. закуплять техніку для виконання норм нового Кримінально-процесуального кодексу. Зокрема, для працівників міліції придбають електронні браслети і датчики з GPS-навігацією для забезпечення домашнього арешту. Про це під час прямої телефонної лінії в газеті "Вечірній Харків" повідомив начальник Головного управління МВС України в Харківській області Віктор Козицький.
Він нагадав, що покарання у вигляді домашнього арешту накладає суд. При цьому обмеження у свободі пересування можуть бути різними. Наприклад, як зазначив Козицький, людина не зможе віддалятися від свого будинку на певну відстань або виходити з дому в певний час доби, наприклад, після сьомої вечора. "Відслідковувати дії заарештованих буде спеціальна служба, яка зараз створюється в облуправлінні міліції. Якщо людина зникає з монітора, то за місцем її проживання відразу ж виїде оперативна група", - підкреслив він.
Довідка "SQ". 20 листопада 2012 р. набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс України (КПК). Прийнятий КПК вводить низку нововведень. Так, згідно з документом, відразу після подачі до міліції заяви заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства і збору доказів, які були передбачені колишнім кодексом. Також змінюється модель ведення судового розгляду. З набранням чинності нового КПК у судовому процесі будуть брати участь двоє суддів і троє присяжних. Застосування суду присяжних передбачено при розгляді справ, пов'язаних зі злочинами, покаранням за вчинення яких є довічне ув'язнення.
Також новим КПК вводиться домашній арешт. Передбачається, що ця міра покарання буде застосовуватися до особи, обвинуваченої в злочині, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі. Новий варіант КПК зобов'язує обладнати зали суду для роботи в режимі відеоконференцій і встановлює чіткий перелік оперативно-розшукових дій та порядок їх здійснення. Крім того, КПК передбачає, що захисником підсудного може бути тільки адвокат, що перебуває в Єдиному реєстрі адвокатів.