Державний виконавець 11 серпня зачитав протестуючим на пл.Свободи в Харкові звільненим працівникам ХКП "Міськелектротранс" рішення Харківського окружного адміністративного суду про заборону проведення акції з сьогоднішнього дня. Разом з виконавцем прийшли близько 10 правоохоронців. Як заявив один з учасників акції, голова первинної профспілкової організації "Захист справедливості" ХКП "Міськелектротранс" Андрій Ільгов, судова заборона відноситься до заявки на акцію протесту іншого учасника акції- Сергія Четверікова, який вчора залишив наметове містечко, а у нього (у А.Ільгова) є власна заявка на проведення пікету, тому він не підкориться цьому рішенню суду. Міліціонери приступили до знесення встановлених учасниками акції наметів і збирання їх речей. Протестувальники заважали діям правоохоронців.

Правоохоронці зібрали намети протестувальників і завантажили їх у машину з написом "Чергова міськвиконкому". Як повідомив журналістам директор Департаменту із взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та цивільної оборони міськради Валентин Топчій, суд заборонив проведення на цьому місці акції протесту з наметовим містечком, однак "якщо протестувальники хочуть залишитися протестувати тут з карематами, вони мають на це право".

Центр громадських зв'язків Головного управління МВС України в Харківській області розповсюдив заяву, в якій вказав, що працівники міліції, зокрема, Дзержинського райвідділу, не брали участі в демонтажі наметів, а лише забезпечували охорону громадського порядку. За інформацією правоохоронців, колишні працівники "Міськелектротрансу" самі згорнули намети, а судові виконавці прибрали агітаційний стенд.

Як повідомили "SQ" учасники акції, 10 серпня близько 23.40 з цим рішенням суду до них підходив майор міліції у супроводі 25 правоохоронців, які намагалися відвести пікетників силою. В результаті постраждав журналіст газети "Нове життя" Денис Корнєв. Приїхавши на місце медики констатували у нього підозру на перелом ребер та струс мозку. За словами учасників акції, вони довели міліціонерам, що заборона на акцію починає діяти лише з 11 серпня, тому вони не підуть. Після цього міліціонери залишили площу.

Як повідомив офіційний сайт Харківської міськради, до міської клінічної лікарню швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. Мещанінова близько 00:30 11 серпня звернувся 26-річний чоловік, який представився журналістом газети "Наше життя". Він стверджував, що був побитий співробітниками міліції на пл. Свободи й отримав травму шийного хребця. Після огляду і проведення рентгенографії черговий лікар запропонував пацієнту провести томографічне обстеження, щоб встановити точний час отримання травми, проте чоловік відмовився від додаткового обстеження і лікування, оскільки "не довіряє медичним працівникам". За півтори години після приїзду він самостійно залишив лікувальну установу.

 

 

Довідка "SQ". 2 серпня на пл. Свободи в Харкові пройшла акція протесту працівників ХКП "Міськелектротранс" проти реорганізації підприємства. У ній взяли участь близько 100 осіб. У цей день 76 тролейбусів не вийшли на маршрути.

10 серпня п'ять звільнених співробітників КП "Міськелектротранс" (Харків) оголосили безстрокове голодування. Як заявив А.Ільгов, це водії депо № 3, які були звільнені після страйку працівників підприємства. Зараз ці люди і ще близько 15 осіб знаходяться у сквері за пам'ятником Леніну на пл.Свободи.