У Харківській спеціалізованій школі № 170 5 грудня відкрилася картинна галерея "Єврейські наспіви". В урочистому заході взяли участь народний депутат України Ірина Бережна, голова ради засновників концерну "АВЕК і Ко" Борис Фельдман, головний рабин Харкова і Харківської області Мойше Москович.
Виступаючи на урочистому зібранні, присвяченому відкриттю галереї, Бережна зазначила, що приходить в цю школу практично як у рідні стіни. "Тому що у вашій школі зовсім дивна, унікальна атмосфера душевності і милосердя, яку починаєш відчувати буквально на порозі. Це дуже важливо, коли в родині, а у вас, дійсно, одна велика дружна родина, панує атмосфера тепла і затишку. Ваша школа - унікальна. Я зараз говорю навіть не про перемоги на олімпіадах, якими ви по праву можете пишатися, я говорю про те, що, крім величезної уваги інтелектуальному розвитку дітей, ви не забуваєте і про духовність. І, що дуже важливо, - ви прищеплюєте дітям любов до мистецтва! Відкриття галереї - ще один тому доказ", - сказала Бережна.
За словами народного депутата, коли вона відвідувала школу минулого разу, то пообіцяла приїхати в переддень Хануки. "Я своє слово тримаю завжди і приїхала в переддень цього свята. Ханука - це фактично символ очищення. Це символ перемоги світла над темрявою, добра над злом, це дні подяки і просвітління. Я від усієї душі хочу побажати, щоб це світло знаходило відображення у ваших душах і в душах ваших близьких", - зазначила Бережна. На свято народний депутат прийшла не з порожніми руками. "Із урахуванням того, що у вас відкривається картинна галерея, я вирішила подарувати вам картину відомого ізраїльського художника 20-го століття. Я щиро сподіваюся, що ця картина займе гідне місце у вашій галереї і буде довгі роки радувати відвідувачів", - зазначила Бережна.
Як повідомив директор школи Григорій Шойхет, картини для галереї збиралися аж два роки, уже зібрано близько 65 живописних робіт відомих і невідомих художників. "Нас цікавило єврейське мистецтво, єврейська тематика. Мені б хотілося, щоб галерея була не просто кімнатою з картинками на стінах, а лабораторією, де б хлопці займалися дослідницькою роботою", - зазначив Шойхет.