Казахський телеканал "Хабар" знімає репортаж про Харківську область, присвячений Дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Про це 5 травня повідомив "SQ" в Краснограді керівник знімальної групи Салауат Ігліків. За його словами, репортаж про Харківську область буде показаний 13 травня по центральному телебаченню Казахстану. Він буде складений з матеріалів, зібраних з кількох місць Харківської області, де воювали казахські воїни під час війни. Основна увага приділяється Красноградському району, де в травні 1942 р. загинула 106-а Національна казахська дивізія при спробі звільнення Краснограда від фашистських загарбників.
Як зазначив, відповідаючи на запитання кореспондента казахського телеканалу голова Харківської облради Сергій Чернов, Барвінківська операція, або "Барвінківський котел", багато років в нашій історії була однією з тем, яку не любили згадувати воєначальники, так як в ході цієї операції загинуло багато військовослужбовців. "Без таких випробувань неможливі перемоги. Зараз все більше істориків проявляють ініціативу і розкривають цю інформацію. Ми обговорювали з обласною організацією ветеранів, щоб у рамках вшанування героїв визволення області та України від загарбників до ювілейної дати провести ряд заходів, присвячених і Барвінківській операції. Це місце гідне того, щоб там був споруджений меморіал тисячам загиблих ", - зазначив С.Чернов.
Довідка "SQ". У січні 1942 р. війська Південно-Західного фронту успішно провели наступ у районі Ізюму, в результаті якого був створений плацдарм на західному березі р. Сіверський Дінець в районі Барвінкове, який відкривав можливість подальшого наступу на Харків і Дніпропетровськ. Була захоплена головна база постачання 17-ї армії вермахту в Лозовій і перерізана залізнична лінія Дніпропетровськ-Сталіно, по якій проходило постачання 1-ї танкової армії вермахту. З початком весняного бездоріжжя наступ було зупинено. Командування вермахту планувало ліквідувати Барвінківський плацдарм, почавши наступ 18 травня, проте Червона Армія почала наступати раніше - 12 травня. Загальним завданням наступаючих радянських військ було оточення 6-ї армії вермахту в районі Харкова. Однак німецька армія з деяких причин зуміла перегрупуватися і підготувати контрудар на ізюмсько-барвінківському напрямі. 17 травня 1-а танкова армія вермахту Е. Клейста завдала удару у тил наступаючим частинам Червоної Армії. Частинам Клейста вже в перший день наступу вдалося прорвати оборону 9-ї армії Південного фронту і відрізати радянським військам шляхи відходу на схід. В результаті до 23 травня значна частина військ ударного угрупування Червоної Армії опинилася в оточенні. За різними оцінками, радянські втрати в результаті цієї операції склали 270 тис. осіб, з них 170 тис. - загинули.