"Ті транспортні підприємства, які забезпечують пасажирські автоперевезення, зараз намагаються максимально наблизити свою діяльність до вимог законодавства з безпеки та організації перевезень", - заявив журналістам 4 вересня, відповідаючи на запитання "SQ", директор Департаменту транспорту і зв'язку Харківської міськради Сергій Дульфан. За його словами, на сьогоднішній день ведеться дуже жорсткий контроль за роботою водіїв. Тому в деяких маршрутках уже встановили камери відеоспостереження.
Дульфан розповів, що є три категорії відеокамер. "Є камера, яка працює на вулицю. Ця камера для того, щоб роботодавець зміг переглянути відео та оцінити роботу водія в галузі безпеки їзди. Там, де такі камери встановлені, порушень немає, підкреслив Дульфан. Друга камера, яка є в деяких маршрутках, - це камера, яка працює на передні двері, щоб зафіксувати пільговиків. Усі пільговики повинні пред'являти посвідчення на цю камеру. І є третя категорія камер - це камера, спрямована на сам салон, щоб фіксувати правопорушення, які можуть там відбутися. Але таких камер мало", - зазначив Дульфан.
Директор Департаменту транспорту підкреслив, що відеокамери встановлюються в маршрутках за рішенням власників. У маршрутках, де є камери відеоспостереження, висять оголошення, що інформують про це.
На сьогодні приблизно 20% маршруток обладнані відеокамерами (всього в місті більше 960 маршрутних автобусів). За словами Дульфана, цими камерами неодноразово були зафіксовані правопорушення.
Нагадаємо, що в Харкові працюють 12 підприємств - автоперевізників.