Масове святкове гуляння, присвячене Масниці, відбудеться в неділю, 6 березня, в Харкові, на пл.Свободи. Як повідомила 2 березня журналістам директор Департаменту культури Харківської міськради Світлана Бабицька, на площі встановлять Масляне містечко. За її словами, це буде галасливий, барвистий балаган, що складається з дев'яти майданчиків з різноманітними розвагами та смакотою.

Райони Харкова підготували творчі програми. Біля кожної малої сцени встановлять точки громадського харчування для смаження млинців, також будуть працювати надувні гірки. Відвідувачів розважать скоморохи, ростові ляльки, ходульні. Крім того, на площі встановлять дерев'яний стовп висотою 8 м. Його обіллють водою, і той, хто підніметься на вершину стовпа, отримає приз.

У центрі площі буде знаходитися шестиметрове солом'яне опудало Масляна, яке уособлює зиму. Наприкінці свята відбудеться ритуал його спалення - проводи зими. На вході до містечка буде працювати виставка масляних скульптур. На площі встановлять репродукції картин розміром 3 на 6 м, присвячені святкуванню Масляни. На гулянні виступлять творчі колективи Харкова й області. Ввечері буде організований хоровод. За словами С.Бабицької, в ньому візьмуть участь до 2,5 тис. осіб, задіяних у проведенні свята. Всі охочі зможуть приєднатися до хороводу. Гості зможуть взяти участь у майстер-класах із смаження млинців і ліплення вареників.

За словами С.Бабицької, всього на святі будуть розіграно більше 70 призів, серед них: пилососи, мікрохвильові печі, хлібопічи, електронні м'ясорубки, холодильники, телевізори. У проведенні свята буде задіяно до 5 тис.осіб.

Довідка "SQ". Масляна (Масляний тиждень) почалася 28 лютого і завершиться 6 березня. Це давнє християнське свято, що прийшов із язичницької культури, ритуал проводів зими і зустрічі весни. Ще в язичницької культури Масляну пов'язували з днем весняного рівнодення. Але з приходом християнства Масляна почала святкуватися в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Назва свята виникла через те, що протягом тижня напередодні Великого поста за православним звичаєм з їжі виключається м'ясо, вживати ж можна молочні і борошняні продукти, тому і печуть масляні млинці.