Україні потрібно перейняти у Швеції досвід створення альянсів політичних сил. Про це 28 жовтня у прес-центрі інформагентства "STATUS QUO" повідомив секретар харківського міського комітету Соціалістичної партії України (СПУ) Василь Гончаренко. "У Швеції симпатизують один одному політичні сили виробляють єдину передвиборчу програму, а портфелі не ділять. Кожна партія йде на вибори, і виборці голосують за кожну партію окремо. Та партія, яка набирає найбільшу кількість голосів у парламент, місцеві органи влади, по праву займає гідне місце. Я вважаю, що потрібно піти таким шляхом, серйозне об'єднання політичних сил цілком можливе і у нас", - повідомив В.Гончаренко. До такої думки харківські соціалісти дійшли в рамках міжнародного проекту шведського фонду Олафа Пальме з розвитку демократії та співробітництва в Україні. За словами В.Гончаренка, в Україні ж поки складається ситуація, що як тільки справа доходить до розподілу портфелів у парламенті, міській і обласній радах, об'єднання політичних сил розпадається.

За словами секретаря міськкомітета СПУ, міська та обласна організації партії беруть участь у програмі фонду О.Пальме вже третій рік. Сам фонд організувала Соціально-демократична партія Швеції. Її представники в рамках проекту діляться з харківськими колегами своїм політичним досвідом та досвідом співпраці з профспілками. "Фонд О.Пальме - це міжнародна соціально-демократична організація трудового руху. Ми ділимося тим, як ми працюємо в профспілці, як ведемо переговори з роботодавцями, на власному прикладі розповідаємо, як йде процес підписання колективного договору, як приймаються закони трудового законодавства, про охорону праці", - зазначив секретар з міжнародних зв'язків шведського округу Кальмар Тормут Несе. За словами В.Гончаренка, в рамках проекту проходять спільні семінари, як у Харкові, так і у Швеції. Вони спрямовані на обмін досвідом у плані розвитку демократії, розвитку співробітництва між профспілками і соціалістичною партією.

Як зазначив В.Гончаренко, головним з того, що можна винести з співпраці зі шведськими колегами, також є те, що профспілки зараз не можуть бути поза політикою. "Ті профспілки, які говорять, що вони поза політикою - це самообман або брехня, - зазначив В.Гончаренко. - Наша мета в рамках цього проекту - знайти якомога більше прихильників партії серед членів профспілок і показати їм на прикладі Швеції те, до чого ми повинні прагнути".

Т.Несе також повідомив, що округ Кальмар окрім Харкова реалізує подібний проект в Білорусі і Південній Африці. Інші регіони Швеції реалізують подібні проекти в інших країнах. У цілому соціально-демократична партія Швеції співпрацює з 40 країнами світу. В.Гончаренко зазначив, що харківські соціалісти в рамках проекту будуть продовжувати розвивати співпрацю зі шведськими колегами.