Київський районний суд Харкова сьогодні, 28 квітня, на засіданні вирішив неможливим розглядати справу стосовно Юлії Тимошенко без її участі. Розгляд справи призупинено.

Наступне засідання призначено на 21 травня (початок - о 10.00).

У ході засідання суддя Костянтин Садовський зачитав звернення Ю.Тимошенко, в якому вона просить суд призупинити розгляд її справи до її повного одужання. З аналогічним проханням виступив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

Сторона звинувачення в свою чергу запропонувала суду призупинити розгляд справи до вирішення МОЗ про стан здоров'я Ю.Тимошенко. За словами прокурора, комісія МОЗ просить дати два тижні для прояснення ситуації зі станом здоров'я екс-прем'єра.

Коментуючи рішення суду, С.Власенко заявив: "Ми вважаємо, що часу, який суд узяв на з'ясування стану здоров'я Ю.Тимошенко, недостатньо".

Довідка "SQ". Суд у другій справі стосовно Ю.Тимошенко розпочався 19 квітня. Захисники обвинуваченої - С.Власенко, А.Кожем'якін, О.Плахотнюк, Є.Тимошенко. Біля будівлі суду перед кожним засіданням збираються тисячі прихильників і противників екс-прем'єра.

Сама Ю.Тимошенко на попередньому засіданні, яке проходило 19 і 20 квітня, а також на засіданні 28 квітня, коли мав початися розгляд справи по суті, не була присутня, посилаючись на стан здоров'я.

Лікарі німецької клініки "Шаріте" оприлюднили діагноз Ю.Тимошенко. За їхніми словами, в екс-прем'єра - хронічна грижа міжхребцевого диска, і їй необхідне лікування за кордоном. Наступного тижня медики з Німеччини планують утретє приїхати до України для огляду Ю.Тимошенко.

Ю.Тимошенко звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн. грн., розкраданні і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. податку на додану вартість, службовому підробленні та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній. Усі епізоди, що розглядаються в рамках справи, відносяться до 1997-1998 рр., коли Ю.Тимошенко вже не очолювала корпорацію ЄЕСУ. Збиток, нанесений осудними їй діями у цій справі, оцінюється в 19,5 млн.грн.