1 травня в Харкові пройде традиційний мітинг, присвячений Дню міжнародної солідарності трудiвникiв. Про це 22 квітня повідомили "SQ" в Харківському обласному комітеті (ХОК) Соціалістичної партії України (СПУ).
Відповідні заяви вже подані до Харківської міськради від Харківського обласного об'єднання профспілок, ХОК СПУ, ХОК Комуністичної партії України, Харківської облорганізації Соціал-демократичної партії України (об'єднаної). Також у маївці планують взяти участь обласні організації партії "Справедливість", Партії дітей війни, громадські організації "Захист дітей війни", "Громадський контроль".
За загальними заявками, у мітингу планують взяти участь до 13 тис. осіб. Згідно плану маївки, вона почнеться на пл.Конституції о 10.00, де відбудеться мітинг. Потім колона учасників пройде до пл.Р.Люксембург і зупиниться на набережній р.Лопань, де почнеться святковий концерт за участю артистів Харківської обласної філармонії. Після свята буде організована традиційна польова каша.
Довідка "SQ". День міжнародної солідарності трудiвникiв відзначається в 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня.
Першотравень в сучасному вигляді виник наприкінці XIX ст. в робітничому русі, що висунув в якості одного з основних вимог введення восьмигодинного робочого дня. 1 травня 1886 р. соціалістичні, комуністичні та анархічні організації США і Канади влаштували низку мітингів і демонстрацій. При розгоні такої демонстрації в Чикаго 4 травня, загинуло шість демонстрантів. За цим послідували масовi виступи протесту проти жорстоких дій поліції в результаті вибуху бомби та перестрілки було вбито вісім поліцейських і мінімум четверо робітників (за деякими даними, до п'ятдесяти вбитих і поранених), кілька десятків осіб отримали поранення. За звинуваченням в організації вибуху четверо робітників-анархістів були засуджені до повішення (згодом було доведено, що звинувачення було хибним). Саме в пам'ять про страчених Паризький конгрес II Інтернаціоналу (липень 1889 р.) оголосив 1 травня Днем солідарності робітників усього світу і запропонував щорічно відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.