Екс-прем'єр-міністра України, лідера ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко, яка відбуває покарання у Качанівській колонії, ввечері 20 квітня перевезли до Центральної клінічної лікарні "Укралізніці" (ЦКБ № 5) у Харкові.

Як повідомив журналістам начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області Євген Бараш, Ю.Тимошенко перевезли до лікарні близько 21.00. "Ми вчора отримали результати обстеження лікарні німецькими лікарями. Ці результати ми оголосили Юлії Тимошенко, потім до колонії прибула медична комісія, яка запропонувала Юлії Володимирівні почати лікування. Вона погодилася", - зазначив Є.Бараш. У той же час начальник облуправління пенітенціарної служби відзначив, що за законодавством згода Ю.Тимошенко на переведення до лікарні не була потрібно. За його словами, разом з Ю.Тимошенко до палати поклали ще одну ув'язнену зі схожим захворюванням. Ця жінка засуджена за злочини у сфері господарської діяльності. Він також відзначив, що на час перебування екс-прем'єра в лікарні, її місце в камері залишиться закріпленим за нею

Є.Бараш додав, що поки Ю.Тимошенко перебуває на стаціонарному лікуванні, вона не може бути присутня в залі суду. "Поява Ю.Тимошенко в суді, поки вона знаходиться в стаціонарі, неможлива. Після проходження лікування це питання буде розглянуте додатково", - заявив Є.Бараш.

Перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко зазначила, що екс-прем'єр-міністр при находженні до стаціонару відмовилася від первинного медичного обстеження. "Вранці їй представили лікаря, який також пропонував огляд, але Тимошенко поки утрималася. На сьогодні вона поки відмовляється від будь-якого більш предметного спілкування з питань її лікування", - підкреслила Р.Моїсеєнко.

Як розповів директор Інституту патології хребта та суглобів ім.Ситенка Академії медичних наук України Микола Корж, згідно з висновками німецьких лікарів, у ЦКБ № 5 є все необхідне для лікування там. Ю.Тимошенко "Якщо там і є критичні зауваження, то вони носять не принциповий, а, скоріше, дискусійний характер. Кілька разів підкреслювалося, що дуже важливо дотримуватися психосоматичного компонента терапії, і персонал лікарні готовий працювати в цьому напрямку. Крім того, в лікарні є можливість для проведення телемосту, і зв'язок з колегами з клініки "Шаріте" може здійснюватися онлайн", - зазначив М.Корж.

Довідка "SQ". 7 березня на робочій зустрічі німецьких та українських лікарів були сформовані остаточні рекомендації з лікування Ю.Тимошенко. Вона відмовилася від запропонованої програми подальшого консервативного та реабілітаційного лікування, наполягаючи на стаціонарному лікуванні за кордоном, а саме - в Центрі спортивної науки та спортивної медицини клініки Шаріте (Берлін, Німеччина).

2 квітня МОЗ заявив про те, що Ю.Тимошенко лікуватимуть у ЦКБ № 5 "Укрзалізниці" в Харкові. Однак сама екс-прем'єр відмовилася від госпіталізації до цієї лікарні до того, як її оцінять фахівці з Німеччини. 13 квітня німецькі лікарі прибули до Харкова й оглянули палату в лікарні "Укрзалізниці", яку МОЗ підготував для лікування Ю.Тимошенко. Медики заявили, що не зможуть відразу дати остаточного висновку про стан здоров'я Ю.Тимошенко.

19 квітня ЗМІ повідомили, що німецькі лікарі дійшли висновку, що умови в клінічній лікарні "Укрзалізниці" в Харкові, яка була запропонована Ю. Тимошенко для її лікування, відповідають усім стандартам. 20 квітня захисник екс-прем'єра Сергій Власенко заявив, що німецькі лікарі не рекомендують Ю.Тимошенко лікуватися в лікарні "Укрзалізниці". Він не уточнив, чим німецькі лікарі мотивують свою позицію, пославшись на адвокатську таємницю.

19 квітня в Апеляційним суді Харківської області почалося попереднє засідання Київського райсуду Харкова у справі корпорації "Єдині енергетичні системи України". Ю.Тимошенко звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн. грн., розкрадання і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. податку на додану вартість, службовому підробленні та в ухиленні від сплати 681 тис. грн. прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній. Усі епізоди, що розглядаються в рамках справи, відносяться до 1997-1998 рр., коли Ю.Тимошенко вже не очолювала корпорацію ЄЕСУ. Збиток, нанесений осудними їй діями у цій справі, оцінюється в 19,5 млн.грн.

Наступне засідання суду заплановане на 28 квітня.