Російська мова отримала в Харкові статус регіональної. Таке рішення було прийнято сьогодні, 20 серпня, під час засідання позачергової сесії міськради ("за" проголосувало 76 депутатів). Депутати фракції ВО "Батьківщина" відмовилися голосувати за реалізацію положень закону України "Про засади державної мовної політики" в місті Харкові та залишили сесійну залу.

У зв'язку з тим, що російська мова в Харкові отримала статус регіональної, тепер нормативні акти міськради і її виконавчих органів, посадових осіб приймаються у тому числі російською мовою і офіційно публікуються державною (українською) та російською мовами. У роботі, діловодстві і документації органів місцевого самоврядування застосовуються державна і російська мови.

Тексти офіційних оголошень, повідомлень, найменування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, написи на їх печатках, штампах, офіційних бланках, документація місцевих референдумів, друкована продукція службового та споживчого користування, поширювана органами державної влади та органами місцевого самоврядування, держпідприємствами, установами та організаціями, оформляються і виконуються державною та російською мовами.

У бюлетенях для голосування на всеукраїнському чи місцевому референдумах поряд з текстом державною мовою розміщується його переклад російською мовою.

Крім того, Департаменту освіти міськради дано доручення підготувати пропозиції про обсяг вивчення російської мови в школах відповідно до законодавства України про освіту з урахуванням потреб територіальної громади. Виконавчим органам міськради дано доручення провести заходи щодо застосування російської мови в Харкові, які передбачені законом України "Про засади державної мовної політики" і рішенням міськради.

Довідка "SQ". 3 липня 2012 р. Верховна Рада прийняла закон "Про основи державної мовної політики", який закріплює функціонування в Україні регіональних мов. Президент України Віктор Янукович підписав закон 8 серпня. При цьому президент заявив, що закон про мови вимагає доопрацювання, і доручив створеній ним групі розробити поправки до закону, які повинні бути прийняті парламентом у вересні.

В Україні прийняття цього закону супроводжувалося численними акціями на підтримку або проти документа. Сьогодні біля Харківської міськради пройшов мітинг противників закону про мови.

Статус регіональної російській мові був наданий у Запорізькій, Дніпропетровський, Донецькій, Луганській, Одеській областях і в Севастополі. Тернопільська облрада, в свою чергу, не визнала дію мовного закону в регіоні.