Керівник експертної комісії з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) партії "Сильна Україна" Максим Городній 13 жовтня у Києві представив партійну концепцію комунальної реформи. Про це повідомили "SQ" у прес-службі партії.

За словами експерта, стан галузі зараз катастрофічний: основна частина житлового фонду та комунальних мереж, які Україна успадкувала від Радянського Союзу, зносилася і без негайної модернізації зруйнується повністю. "Кожен третій житловий будинок потребує ремонту. В аварійному стані знаходиться більше третини водопроводів, каналізаційних та теплових мереж, понад 20% мостів і доріг. Усе це вимагає не просто реформування, а комунальної революції", - підкреслив М.Городній.

Він повідомив, що партійна концепція грунтується на досвіді країн, які успішно провели комунальну реформу. "У рамках профільної експертної комісії ми ретельно працювали над стратегією реформування галузі. Ми виходимо з того, що державі самій не впоратися з усіма проблемами. Тому ми в "Сильній Україні" виступаємо за участь бізнесу, який окрім інвестицій у модернізацію мереж та обладнання забезпечить ще й ефективний менеджмент. Це працює в усьому світі. І в Україні ми вже це відчули в рамках окремих підприємств, зокрема, в Чернігові. Якість послуг від цього тільки зростає, а витрати мешканців зменшуються, адже після, наприклад, заміни труб уже не потрібно платити за воду, яка випарувалася", - повідомив М.Городній.

Партійний експерт відзначив, що реформа ЖКГ буде можлива лише за участі самих громадян і наявності волі місцевої влади, для яких ця галузь стала джерелом корупційних прибутків. "Реформа ЖКГ може бути реалізована тільки спільними зусиллями держави, місцевої влади за активної участі мешканців. Якщо людям не пояснити, навіщо потрібні зміни, успіху не буде", - підкреслив експерт.

Ще одним пунктом реформи має стати перехід від загальних субсидій до адресної допомоги для соціально незахищених груп населення та запровадження ефективного механізму визначення тарифів на комунальні послуги. "Повинен визначатися не сам тариф, а його складові за встановленою методикою. У нас же часто місцева влада грають з тарифами, тарифи в різних містах відрізняються в кілька разів. За ініціативою лідера "Сильної України" Сергія Тігіпка вже прийнятий закон, який допоможе врегулювати визначення тарифів, враховуючи інтереси всіх сторін. Йдеться про єдиний державний орган, який буде встановлювати тарифи", - повідомив партійний експерт.

Окрім того, в партії відзначають необхідність у рамках комунальної реформи прискорити перехід від ЖЕКів до об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), що дозволить налагодити ефективне управління та обслуговування житлового фонду, провести капітальний ремонт будинків. Ще один напрямок - реалізація програми забезпечення населення якісною питною водою та врегулювання питань побутових відходів, які в багатьох містах несуть загрозу для навколишнього середовища.