Представники позапарламентських і парламентських політичних сил 10 травня підписали установчий акт про створення Комітету захисту України "для координації спільних дій у відстоюванні національних інтересів країни". Як повідомило інформагентство УНІАН, церемонія підписання відбулася в будівлі Спілки письменників України в Києві.

Під документом підписалися 7 керівників і представників парламентських партій, зокрема, Народного Руху України, партії "Батьківщина", Європейської партії України, Української соціал-демократичної партії, "Партії захисників Вітчизни", партії "Реформи і порядок", "Народної самооборони". З позапарламентських партій ініціативу підтримали ВО "Свобода" та Українська партія. Керівники Конгресу українських націоналістів і Української народної партії заявили, що планують підписатися під цим документом пізніше. Крім того, створення Комітету захисту України підтримали УРП "Собор", "Наша Україна" і "Українська платформа", але їх керівництво відзначило, що остаточне рішення про надання згоди буде прийнято після засідань активів цих політсил. Партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка підтримала ініціативу, але потім її лідер відмовився формально підтвердити відповідне рішення. В інтерв'ю журналістам він мотивував це тим, що на офіційному сайті колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко знайшов інформацію, що саме вона є лідером об'єднаної опозиції, хоча офіційно її такими повноваженнями ніхто не наділяв.

Ті, хто підписався під документом, одноголосно затвердили координатором організації письменника Дмитра Павличка.
 

Довідка "SQ". 27 квітня Ю. Тимошенко ініціювала створення Комітету захисту України, який "стане організаційною структурою для підготовки до проведення дострокових парламентських виборів". "У кожному селі, селищі, місті, у кожному вищому навчальному закладі необхідно створити Комітет захисту України. Нам треба мати організаційну структуру, яка знаходиться над політичними партіями", - заявила Ю. Тимошенко.

6 травня розпочала роботу харківська організація Комітету захисту України. До організації увійшли ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Наша Україна", "Народна самооборона", "За Україну!", КУН, Народний Рух України, "Реформи і порядок", Українська соціал-демократична партія, Українська народна партія , громадська організація "Поступ".