Заарештований учасник "підприємницького Майдану" харків'янин Ігор Гаркавенко 1 березня оголосив голодування. Про це повідомили "SQ" у політичній партії "Братство". За даними "Братства", І.Гаркавенко пояснює свій крок тим, що втратив будь-яку надію на справедливість.
У "Братстві" відзначили, що І.Гаркавенко, як і інших затриманих протестуючих "підприємницького Майдану", звинувачують "за сценарієм часів совдепа - у пошкодженні гранітної плитки на центральній площі Києва і в завданні збитку на сотні тисяч гривень". Сам І.Гаркавенко стверджує, що має тверде алібі і може навести достатньо фактів, щоб спростувати звинувачення влади. "Я відбув уже більше двох місяців у СІЗО, формально - за дії, вчинені на Майдані Незалежності з 22 листопада до 2 грудня 2010 р. Це незважаючи на те, що під час першої і головної частини подій - до 25 листопада, я був у Харкові, чому є безліч свідчень", - заявив він.
"Прихильники арештованого планують публічно прикувати себе наручниками до дверей державних установ, щоб привернути увагу громадськості", - заявили в "Братстві".
Довідка "SQ". 36-річний І.Гаркавенко був арештований у Києві 23 грудня під час демонтажу наметового містечка на Майдані Незалежності, зведеного в рамках акції протесту підприємців проти прийняття Податкового кодексу. І.Гаркавенка звинувачують у тому, що він забивав металеві прути для наметів в гранітне покриття Майдану під час протестів (за ст.194 Кримінального кодексу - умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян, або виправними роботами терміном до двох років, або позбавленням волі терміном до трьох років). Суд обрав І.Гаркавенку запобіжний захід у вигляді двомісячного арешту, і 24 грудня він подав апеляцію на це рішення.
І.Гаркавенко в 1990-х рр. був засуджений на 9 років за підпал Ізраїльського інформаційного центру, займався створенням "Української народно-революційної армії", обвинувачувався в підпалі штаб-квартири харківського УНСО і приміщення організації "Просвіта". У різний час співпрацював з Націонал-більшовицькою партією, Народно-національної партією, Російським національним єдністю і Євразійським рухом.