Харківська оптова фірма ухилилася від сплати ПДВ на суму близько 4 млн.грн. За матеріалами Головного відділу податкової міліції Спеціалізованої державної податкової інспекції з роботи з великими платниками податків у Харкові (СДПІ) в січні 2012 р. порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України). Про це повідомили "SQ" у відділі масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян СДПІ з посиланням на начальника відділу податкової міліції Дмитра Резниченка.

Як встановили податківці, службові особи одного з приватних підприємств, що займається оптовою торгівлею молочними продуктами, з серпня до листопада 2010 р. безпідставно включили до складу податкового кредиту не підтверджені податковими накладними суми сплати ПДВ за операціями з придбання товарів у інших підприємств, чим навмисно занизили ПДВ на 4 млн.грн. Наразі вживаються заходи із встановлення ліквідного майна для погашення завданих державі збитків, а також осіб, причетних до скоєння злочину.

Як повідомив Д.Резниченко, торік відділ виявив 15 злочинів, 14 з яких є тяжкими. Серед них - вісім злочинів за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Також було порушено дві кримінальні справи за фактами незаконного відшкодування ПДВ (ч.5 ст.191 КК) й одну кримінальну справу за фактом реалізації фальсифікованих спиртних напоїв (ч. 3 ст. 204 КК). З незаконного обігу було вилучено підакцизних товарів на 1 млн. 91,3 тис.грн.

За 2011 р. у рамках кримінальних справ накладені чотири арешти на майно на суму 4 млн. 955,8 тис.грн. До суду направлено 13 кримінальних справ, у тому числі чотири - за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Довідка "SQ". Злочини, передбачені ч.3 ст. 212 КК, караються позбавленням волі терміном від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років з конфіскацією майна. Злочини, передбачені ч.5 ст.191 КК, - караються позбавленням волі терміном від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років та з конфіскацією майна.

Ч. 3 ст. 204 КК - незаконне виготовлення підакцизних товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що представляють загрозу для життя і здоров'я людей, а також незаконний збут таких товарів, що спричинили отруєння людей чи інші тяжкі наслідки, - карається позбавленням волі терміном від п'яти до десяти років з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для їх виготовлення.