Сітка рабиця – один з найпопулярніших матеріалів для зведення огорож. Її довговічність, надійність та універсальність доведена кількома століттями використання. Однак з кожним десятиліттям виробники впроваджують все нові й нові види рабиці, тому вона різниться за зовнішнім виглядом та характеристиками. А пересічному покупцеві все складніше обирати з великого асортименту. Найчастіше зараз постає питання: яка сітка краща: з сучасним ПВХ-покриттям чи перевірена роками експлуатації – оцинкована? Щоб зрозуміти, який варіант буде кращим саме для вас, слід спочатку розібратися у спільних та відмінних рисах цих матеріалів.

Що спільного між рабицею ПВХ та оцинкованою сіткою?

Металева сітка, яку ще в кінці ХІХ століття розробив і запатентував Карл Рабиця, не змінилася протягом такого тривалого часу, але за цей період значно розширився спектр її застосування. Проте і сітка в полімері, і оцинкована має спільні риси:

  1. Спосіб плетіння: ручний (для домашнього використання і дрібних підприємств) та напівавтоматичний (високопродуктивні сіткоплетільні верстати для великих підприємств).

  2. Форма чарунок: у вигляді ромбів або квадратів.

  3. Діаметр вічок: обидва види сітки для огорожі роблять з різними розмірами чарунок. Найчастіше купують з вічками 35*35 та 50*50 мм – такі габарити універсальні.

  4. Висота від 1 до 4 метрів, проте стандарт, який можна купити у будь-якому магазині 1.5 та 1.8 метра – решта параметрів за замовленням.

Сітка з покриттям із полімерів чи цинку значно довговічніша, ніж низьковуглецева без захисного шару, однак купувати її треба від надійного виробника з хорошою репутацією. Радимо звернути увагу на виробника сіток, ціни в їхньому каталозі демократичні, асортимент сітки рабиці можна переглянути за посиланням: https://sitkand.com/product-category/sitka-v-rulonax/.

Відмінності між ПВХ і оцинковкою

Оцинкована сітка з’явилась набагато раніше, ніж кольорова сітка з полівінілхлориди покриттям. Покриття з цинку наносять кількома способами:

  • гальванічний метод забезпечує цинковий шар до 20 г/м²: він не достатньо надійний, але ціна за метр невисока, тому таку сітку можна придбати для тимчасового паркану, огородження майданчика, де проходять будівельні роботи;

  • гаряче цинкування забезпечує товщий захисний шар – 50-80 г/м²: сітка для огорожі прослужить кілька десятиліть, збереже свою надійність і гарний вигляд.

Полівінілхлорид в якості захисного покриття використовують не так давно, але він уже встиг себе добре зарекомендувати. Сітка ПВХ має такі характеристики:

  • висока стійкість до корозії, впливу ультрафіолету, агресивних речовин (кислот, лугів, солей);

  • привабливий зовнішній вигляд: з ПВХ сітка рабиця є зелена, синя, коричнева, жовта, рожева та в інших кольорах;

Оцинкована сітка в рулонах чудово підходить для будівництва комерційних об’єктів, інженерних споруд, використання в сільському господарстві (зведення огорож, парканів, кліток для тварин і птахів), для облицювання і будівництва приватного будинку, адже вона легка, міцна і довговічна. А от естетична полімерна сітка для забору – відмінне рішення. Також її застосовують для огородження тенісних кортів, спортивних і дитячих майданчиків. Оскільки ПВХ надійно захищає метал від вологи і солі, натягнути сітку можна навколо яхтклубів чи прибережної морської території, де метал особливо чутливий до солоного морського бризу.

Вибір між полівінілхлоридним чи цинковим покриттям залежить від сфери застосування та бюджету, також слід враховувати розміри і вагу сітки – остання залежить від товщини дроту та впливає на міцність матеріалу.

Для тих, хто хоче придбати сітку на кілька десятиліть без ремонту і втрати привабливого вигляду, виробники також пропонують оцинковану сітку з ПВХ-покриттям. Її виготовляють з низьковуглецевого заліза, покривають шаром цинку, а потім наносять полівінілхлорид з домішками. Матеріал виходить дуже міцний і надійний.