
Мильна основа - це практично готове мило без запаху і кольору. Це той напівфабрикат, з якого ви можете легко зробити красиве мило своїми руками. Найчастіше мильна основа складається з таких стандартних компонентів, як гліцерин, поверхнево активні речовини (ПАВи) і тропічні масла, частіше пальмові.
Ви, напевно, чули про шкоду ПАВів, вони дійсно сушать шкіру, в деяких основах їх може бути менше, в деяких більше, проте саме вони дають милу піну. У будь-якому випадку цих не самих корисних речовин в милі, яке ви робите своїми руками з основи, буде менше, ніж в покупному бруску. Крім того, мильна основа дозволяє додати базові та ефірні масла, а також відвари трав і інші натуральні складові і отримати мило з потрібними вам корисними якостями.
Види основи для мила
Мильна основа буває:
- тверда прозора;
- тверда біла;
- органічна (тверда і рідка);
- кремоподібна.
Також є основи з різними добавками, наприклад козячого молока, оливкового масла, основи для кремів, шампунів, желеподібні та інші.
Країни-виробники основи для мила ручної роботи
Головні постачальники основи - це Англія, Китай, Німеччина, Білорусь. Так само мильну основу виробляють і постачають такі країни як Бельгія, Росія, Україна, Індія, США, Латвія, Малайзія.
Маркування мильної основи
Коли купуєте, звертайте увагу на маркування основи для миловаріння, це її базові дані.
- T (transparent-англ.) - прозора основа для мила;
- W (white-англ.) - біла, матова основа;
- ORG (organic-англ.) - органічна основа, виготовлена переважно з натуральних компонентів і не викликає алергічних реакцій.
Всі інші символи в маркуванні фабричні.
Ну і після загальної інформації давайте розберемося, скільки і яких компонентів можна додати в основу, щоб отримати гарне й практичне мило, зроблене своїми руками.
Додавайте на 100 грам основи не більше:
- ефірні масла - 3-7 крапель;
- базове масло - 1/3 чайні ложки;
- ароматизатори - 5-10 крапель;
- рідкий харчовий барвник - 1-7 крапель;
- пігмент - після розведення в маслі / гліцерині (якщо у вас був сухий) - 1-3 краплі;
- косметична глина - 1-2 чайні ложки;
- натуральні скраби (кава, мак, кісточка абрикоса) - 1⁄2-2 чайні ложки;
- натуральні добавки (мед, цукор, шоколад) - 1-2 чайні ложки / 1 кубик шоколаду.