Виставка "Простір & Час" відкриється 16 грудня у Харкові. У "Галереї на Плетньовському" свої роботи представлять учасниці творчого об'єднання "Ragazze sottomesso vetro" ("Дівчата, що підкорили скло") зі Львова. Відвідувачі зможуть побачити різноманітні художні вироби з гутного скла - вітражі, вази, скульптури, предмети декору. Автори творів навчаються на п'ятому курсі Львівської національної академії мистецтв.

Як повідомила журналістам куратор виставки, директор "Галереї на Плетньовському" Наталія Нечепуренко, вперше роботи дівчат вона побачила в музеї в Жовкві (Львівська обл.), зацікавилася ними і вирішила привезти ці вироби до Харкова. Вони виконані у різних техніках: тіффані, фьюзінг, розпис і матування. За словами куратора виставки, скло - дуже примхливий матеріал, робота з ним вимагає постійної імпровізації, гнучкого мислення, творчого підходу. Навіть досконало володіючи технологією, практично неможливо відтворити роботу, зробити її копію. Результат - нерідко загадка для самого художника "Тому всі представлені вироби зі скла індивідуальні й неповторні", - зазначила Н.Нечепуренко. За її словами, вироби львівських майстринь часто мають духовну спрямованість, наприклад, зображують ангелів, або створені за мотивами літературних творів. "Це добрі, хороші, позитивні роботи", - підкреслила Н.Нечепуренко. Самі художниці відзначили, що в своїй творчості часто експериментують з площиною та об'ємом, додають до скла дерево, метал і навіть гіпс.

На виставці будуть представлені роботи Олени Боровик, Вікторії Дерев'янко, Еліни Білоус, Мирослави Скіри, Оксани були, Ольги Олександрович, Оксани Шніцер, Марти Льоди та Роксолани Худоби. Виставка буде працювати до 31 січня.

Довідка "SQ". Гутне Скло - вироби, виготовлені зі скла безпосередньо біля скловарної печі майстром вручну, у гарячому стані з використанням відповідної техніки. Перші відомості про виробництво скла на території України відносяться до 4-5 ст. н.е. Техніку тіффані в XX ст. винайшов американський декоратор Луїс Тіффані. Технологія полягає в тому, що кожен клаптик кольорового скла загортається по периметру клейкою мідною фольгою. Потім всі обернуті шматочки між собою паяються. Фольга дозволяє з'єднувати шматочки під будь-яким кутом один до одного, тому вітраж можна робити не тільки плоским, але і об'ємним. Технологія фьюзінга - спікання - є однією з найдавніших методик обробки скла. Її винайшли задовго до виникнення склодувного способу формування скла. Розпис виконується тільки високоякісними силікатними фарбами, в основі кожної - пігмент. Після приготування фарби і розписи нею скляних деталей відбувається стадія відпалу, для закріплення фарби в поверхневому шарі скла.