Дельфійські ігри Слобожанщини "Надія. Молодість. Талант" пройдуть у Харкові 5-8 квітня. Вони будуть присвячені народній творчості і зберуть вихованців шкіл естетичного виховання у віці 11-16 років з Харкова, а також Харківської, Луганської, Полтавської та Сумської областей. Про це 4 квітня повідомила журналістам директор обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культурно-освітніх установ Тамара Самоварова.
Вона зазначила, що минулого року організатори Дельфійських ігор намагалися охопити всі напрямки дитячої творчості, але оскільки в області багато шкіл естетичного виховання, це виявилося трудомістким процесом. З цього року Дельфійські ігри будуть присвячені різним напрямам.
За словами Т.Самоварової, на відбіркових турах було прослухано близько 700 осіб з Харківської області. За медалі та дипломи будуть змагатися 420 дітей з Харківської області та 70 - із сусідніх регіонів. Це виконавці на народних інструментах (баяні, акордеоні, домрі, бандурі, балалайці, сопілці, гітарі, цимбалах), танцюристи, художники та читці. Музиканти виконають твори сучасних українських композиторів, світову й українську класику. Учні класу хореографії позмагаються в українських народних танцях і танцях народів світу. Читці декламуватимуть твори українських авторів і твір на вибір. Завдання для юних художників - намалювати свої фантазії та емоції після прослуховування музики. Художники також привезуть з собою домашнє завдання - автопортрет і малюнок на тему народної творчості. Всі ці конкурси пройдуть в музичному та художньому училищах і училищі культури.
Відкриття Дельфійських ігор відбудеться 5 квітня в малому залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка. На концерті виступлять професійні народні колективи Харкова.
Довідка "SQ". Дельфійські ігри - комплексне змагання в різних областях мистецтва. Перші всеукраїнські молодіжні Дельфійські ігри відбулися в Києві у 2010 р. Дельфійські ігри Слобожанщини вперше пройшли в травні 2011 р. Учасники змагалися у дев'яти номінаціях: фортепіано, народні інструменти, духові інструменти, струнно-смичкові інструменти, спів, хореографія, читці, образотворче та циркове мистецтво.