Концерт фольклорних колективів Слобожанщини "Ой, весна, днем красна" пройде 3 березня в Харківському обласному центрі народної творчості. Захід присвячений народним традиціям святкування Масляни і зустрічі весни. Як повідомив сайт центру, на концерті прозвучать хороводні, ігрові, жартівливі пісні, а також веснянки, які починали виконувати саме на Масляний тиждень. Глядачі також зможуть познайомитися з обрядами "в'язання колодки" та "водіння масляного козла".
Ініціатор проведення концерту - дослідницько-виконавський фольклористичний гурт "Мурафський шлях". Початок концерту о 18.00. Вхід вільний.
Довідка "SQ". Обряд в'язання колодки, на думку етнографів, є специфічно українським. Колодки в'язали парубкам і дівчатам на знак покарання за те, що вони не вступили в шлюб протягом минулого року, а також батькам, які вчасно не одружили сина чи не віддали заміж дочку. Колодкою могла бути лялька, хусточка або шматок полотна. Зняти колодку самому було не можна, слід було відкупитися могоричем чи подарунком.
"Водіння козла" - хоровод, що супроводжується співом. Козла виводили на площу, його бика прикрашали різнокольоровими стрічками, іноді з вінком на голові. Обряд присвячений родючості, символом якого є козел.
Масляна (Масляний тиждень) почалася 28 лютого і завершиться 6 березня. Це давнє християнське свято, що прийшло із язичницької культури, ритуал проводів зими і зустрічі весни. Ще в язичницької культури Масляну пов'язували з днем весняного рівнодення. Але з приходом християнства Масляна почала святкуватися в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня. Назва свята виникла через те, що протягом тижня напередодні Великого поста за православним звичаєм з їжі виключається м'ясо, вживати ж можна молочні і борошняні продукти, тому і печуть масляні млинці.