Виставка студентських робіт "Літературні дворики Харкова" 6 лютого відкриється в Харківському літературному музеї (початок о 18.00). "На виставці будуть демонструватися фотографії, пов'язані з літературною історією міста: будинок "Слово", де жили письменники Розстріляного відродження, дворик, який пам'ятає Олександра Довженка (вул. Пушкінська, 62), Сабурова дача, одне з "найбільш літературних "місць у Харкові, і ще багато цікавого. Григорій Сковорода і Гнат Хоткевич, Іван Бунін і сестри Синякови, Едуард Лимонов та Людмила Гурченко - відвідувачі виставки зможуть дізнатися про їхні взаємини зі "старим Харковом", - повідомили "SQ" у музеї. В рамках виставки буде проводитись інтерактивна екскурсія.

Виставка створена за результатами II міського краєзнавчого конкурсу студентських художньо-дослідних робіт "Харківські дворики", який пройшов у 2011 р. Крім музею її організатором виступив етнографічний музей "Слобожанські скарби" ім. Г.Хоткевича Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут". Виставка працюватиме до 12 березня.

Довідка "SQ". Будинок "Слово" - житловий будинок по вул. Культури, 9, побудований у кінці 1920-х років кооперативом літераторів. Будівля має в плані символічну форму літери "С". Заселена в 1930 р. У травні 1933 р. арешт письменника Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового ознаменували початок хвилі репресій проти діячів української культури і початок "недоброї слави" письменницького будинку, який незабаром, за свідченням Івана Багряного, отримає прізвисько "Крематорій". До 1938 р. були репресовані мешканці 40 квартир з 68, багато розстріляні.

Сабурова дача - Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня № 3, один з найбільших наукових центрів в області психіатрії Російської імперії та СРСР. У кінці 1880 р. тут провів кілька місяців письменник Всеволод Гаршин. Улітку 1919 р. у лікарні на обстеженні знаходився поет Велимир Хлєбніков. На початку 1960-х тут деякий час перебував Едуард Лимонов.