Головою ради Національного банку України (НБУ) обраний глава підкомітету з питань цінних паперів та фондового ринку комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Ігор Прасолов (фракція Партії регіонів), повідомило інформоване джерело у фінансових колах з посиланням на підсумки проведеного 26 квітня засідання ради НБУ. Відповідно до закону про Нацбанк, його рада, серед іншого, розробляє основні засади грошово-кредитної політики, здійснює контроль за її проведенням, стверджує щорічно до 15 вересня кошторис прибутків і витрат та затверджує до 30 квітня річну фінансову звітність НБУ. Крім того, цей орган може вносити рекомендації Кабміну про вплив політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної політики, а також давати оцінку діяльності правління НБУ. (
Довідка "SQ". Рада Нацбанку формується порівну Верховною Радою і президентом, які призначають у нього по сім членів строком на сім років. До його складу також входить голова правління Нацбанку. Глава ради НБУ обирається зі складу його членів на три роки. B.Прасолов був призначений членом Ради НБУ постановою парламенту від 11 січня 2007 р. (№ 560-V). Раніше головою ради НБУ був Петро Порошенко, який звільнений з цієї посади 23 березня у зв'язку з призначенням міністром економічного розвитку й торгівлі.
ПАТ "Ощадбанк" 19 квітня за результатами тендера уклало угоду з ДП "Енергоринок" на відкриття двох поновлюваних кредитних ліній по 500 млн.грн. кожна. Вартість обслуговування кредитів складе 144,20 млн.грн. Одна лінія відкрита з квітня 2012 р. до квітня 2013 р., друга - з травня 2012 р. до травня 2013 р. Вартість обслуговування кожного з кредитів становить 72,1 млн.грн., що відповідає 14,42% річних. Мільярд гривень знадобився "Енергоринку" для здійснення розрахунків з енергогенеруючими компаніями для підтримки останніми 100-відсоткових розрахунків з вугільними підприємствами. Єдиним конкурентом на тендері було ПАТ "Перший український міжнародний банк" з групи Рината Ахметова. (
Довідка "SQ". "Ощадбанк" входить до групи найбільших банків України. Регіональна мережа нараховує більше 6 тис. установ, які обслуговують клієнтів у всіх регіонах країни. У I кварталі 2012 р. банк отримав 178,304 млн.грн. чистого прибутку.
Фахівці американської компанії "Корпус волонтерів фінансових послуг" (FSVC) з 17 до 20 квітня працювали в харківському "Мегабанку" й давали рекомендації з удосконалення механізмів стимулювання співробітників банку для вирішення завдань щодо впровадження нової стратегії розвитку. Експерти-волонтери FSVC у ході зустрічей з керівництвом банку й співробітниками управління з роботи з персоналом обговорювали процес управління персоналом, оцінювали плани, поставлені для конкретних рівнів кваліфікації, а також поточні механізми стимулювання й компенсацій співробітникам. За підсумками своєї роботи волонтери надали план дій щодо поліпшення системи стимулювання співробітників банку. (http://www.megabank.net)
Довідка "SQ". ПАТ "Мегабанк" (Харків) надає фінансові послуги корпоративним і приватним клієнтам та діє на ринку банківських послуг з 1990 р. До складу акціонерів банку входять міжнародні фінансові організації, Європейський банк реконструкції та розвитку (EBRD), Німецький державний банк (KfW), Міжнародна фінансова корпорація (IFC). Регіональна мережа "Мегабанку" налічує 200 підрозділів в 24 регіонах України. На 1 квітня 2012 р. активи банку становлять 4673 млн. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 3 789 млн. грн., капітал банку - 739 млн. грн., прибуток поточного року - 1923 тис.грн.
Волонтери FSVC надають технічну допомогу банку в рамках кредитної угоди з американською компанією "World Business Capital, Inc", укладеної 8 грудня 2011 р. FSVC - неприбуткове приватно-громадське партнерство, метою якого є надання консультаційної допомоги банківським і фінансовим системам в перехідних еконміках та економіках, що розвиваються. За останні 20 років близько 8 тис. експертів з фінансової, юридичної та регуляторної сфер брали участь у більш ніж 2 тис. місіях у 50 країнах, що розвиваються і перехідних країнах світу. Робота FSVC в останні роки була орієнтована на Близький Схід, Росію та інші країни СНД, а також Африки і Південної Азії.