Національний банк скасував відмову від обов'язкового продажу валютної виручки експортерами. Про це йдеться в постанові НБУ № 457 від 8 жовтня 2010 р., яке зареєстровано в Міністерстві юстиції 13 грудня під № 1249/18544. "Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління НБУ від 31 березня 2005 р. № 101 про скасування обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів", - йдеться в постанові. Документ набуває чинності за 10 днів після держреєстрації. (Http://banknews.com.ua)
Довідка "SQ" У березні 2005 р. Кабінет міністрів і НБУ скасували обов'язковий продаж 50% валютної виручки експортерами.
Українські банки закінчили листопад з прибутком. За оперативними даними НБУ, минулого місяця чистий прибуток українських банків склав 1,2 млрд. грн. Згідно даних фінзвітності банків з першої десятки (за розміром активів), сукупний чистий прибуток цих фінустанов у листопаді склала 991,1 млн. грн. Більше за всіх у листопаді заробив "Промінвестбанк" (його прибуток - 564,7 млн. грн.). На другому місці - "ОТП Банк", який отримав минулого місяця 318,1 млн. грн. За ним йде "ПриватБанк" (152,4 млн. грн.). Однак загальний результат за 11 місяців цього року залишається негативним - банківська система показує збиток у розмірі 9,4 млрд. грн. (Http://banknews.com.ua)
Рейтингове агентство "Moody's" змінило на "позитивний" прогноз з рейтингу довгострокових депозитів у національній валюті "В3" банку "Кредит Дніпро". Одночасно з цим агентство підвищило рейтинг банку за національною шкалою до рівня "Baa1.ua" (з "Baa3.ua"), також до стабільного рівня був підвищений прогноз за показником фінансової стійкості - BFSR (E +). Рейтинг за довгостроковими депозитами в іноземній валюті (В3/Stable) підтверджений на рівні стелі країни. Як зазначила прес-служба банку, незважаючи на те, що 8 грудня агентством був збережений негативний прогноз по всій банківській системі України, прогноз за рейтингом банку "Кредит Дніпро" був підвищений до "позитивного". (
Довідка "SQ". АБ "Кредит-Дніпро" (Дніпропетровськ) заснований 1993 р. На 1 липня 2010 р., за даними АУБ, активи банку - 4 млрд. 572 млн.грн., зобов'язання - 4 млрд. грн., кредитно-інвестиційний портфель - 3,1 млрд.грн., капітал - 610 млн.грн., чистий прибуток - 2,68 млн.грн. Регіональна мережа банку нараховує 65 відділень у 15 областях України.
"Райффайзен Банк Аваль" уклав договір з міжнародною системою грошових переказів "Швидка пошта". НБУ зареєстрував цей договір. Ця угода надає банку можливість виплачувати в російських рублях, доларах США і євро переклади, відправлені з країн СНД за допомогою системи грошових переказів "Швидка пошта". (
Довідка "SQ". ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" (Київ) зареєстровано 27 березня 1992 р. (до 25 вересня 2006 р. - акціонерний поштово-пенсійний банк "Аваль"). 95,96% акцій банку належить холдинговій групі "Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ". На 1 липня 2010 р. активи банку - 53,98 млрд.грн., статутний капітал 3 млрд. грн., власний капітал - 6,43 млрд.грн.