ВАТ "Турбоатом" (Харків) і Одеський припортовий завод поки продавати не збираються: ці підприємства включені до приватизаційного списку "про всяк випадок". Про це 20 грудня повідомив журналістам голова Фонду держмайна Олександр Рябченко, передав портал
"Турбоатом" включений до переліку приватизації, але він включений як варіант. Ми не плануємо його продавати. Але може скластися така ситуація, що потрібно буде заводити туди інвестора, і ми про всяк випадок включаємо його до плану на четвертий квартал. Завод може бути приватизований, якщо уряд прийме відповідне рішення. Хоча на сьогодні жодних підстав для приватизації "Турбоатому" немає, і ми ніяких підготовчих процедур з приватизації цього підприємства не проводимо і не плануємо проводити", - зазначив Рябченко.
Голова відомства уточнив, що оцінка підприємства не проводилася, але, за попередніми неофіційними пропозиціям, його початкова ціна складе не менше 600 млн.дол.
Аналогічна ситуація, за словами Рябченка, і з Одеським припортовим заводом, який до переліку на приватизацію включений, проте підготовчих процедур за ним не ведеться, оскільки рішення уряду про його продаж немає.
Довідка "SQ". Раніше Фонд держмайна опублікував список активів, які пропонується виставити на продаж у 2013 р., серед них - 75,22% акцій ВАТ "Турбоатом". У прес-службі ФДМ пояснили, що це попередній список, який ще має бути схвалений Кабміном. Однак джерело у фонді зазначило, що саме уряд наполіг на включенні активу до цього списку. Також повідомлялося, що Фонд держмайна України розраховує у 2013 р. виставити на продаж 99,57% акцій Одеського припортового заводу у разі прийняття відповідного рішення Кабміном.
Як повідомило видання "Коммерсант", у Міненерго зазначили, що приватизація "Турбоатому" пов'язана з бажанням уряду створити сприятливі умови для переговорів з Росією про зниження ціни на газ. "Ми намагаємося змінити хід переговорів з "Газпромом" і для цього пішли назустріч російським колегам як стосовно Митного союзу, так і в частині продажу підприємств, які цікавлять російську сторону", - пояснив співрозмовник видання.
ВАТ "Турбоатом" спеціалізується з виробництва турбін для теплових, атомних і гідроелектростанцій, парогазового й іншого енергетичного обладнання. Дохід компанії у 2011 р. склав 1,4 млрд.грн. (+36,7%), чистий прибуток - 427,3 млн.грн. 75,22% акцій заводу належать державі, 14% володіють компанії, афільовані з "Енергетичним стандартом" Костянтина Григоришина, 5% - російський концерн "Силові машини".