Національний банк України (НБУ) вирішив ліквідувати свою апеляційну комісію, за допомогою якої банки могли оскаржувати санкції регулятора за допущені порушення. З 18 грудня апеляційна комісія Нацбанку припиняє прийом скарг банків на рішення регулятора. Зокрема, більше не будуть прийматися до розгляду нові апеляції на застосування до кредитних установ заходів впливу, а також скарги на рішення банківського нагляду або застосування санкцій за порушення валютного законодавства. Про це йдеться в постанові Нацбанку №490 від 12 листопада 2010 р. Сама ж апеляційна комісія перестане існувати з 1 квітня 2011 р. На думку Нацбанку, робота комісії приводила до невиправданого затягування строків застосування санкцій. Банкіри пояснюють ліквідацію комісії звільненням з Нацбанку двох заступників голови, з якими фінансисти обговорювали можливість пом'якшення санкцій регулятора.(http:/ / banknews.com.ua)

Довідка "SQ". Апеляційна комісія НБУ створена в серпні 2007 р. У її повноваженнях був розгляд скарг банків та УДППЗ "Укрпошта" на рішення підрозділів НБУ і подальше скасування таких рішень. До комісії входили заступники глави НБУ, що курирують банківський нагляд і валютне регулювання, та директор юридичного департаменту.

Банк "Хрещатик" з початку року збільшив депозитний портфель юросіб на 57%. Ресурсна база банку "Хрещатик", сформована за рахунок коштів корпоративних клієнтів, збільшилась з початку року на 622,3 млн.грн., або на 57%. Таким чином, залишки на поточних і термінових депозитних рахунках на 1 грудня становили 1,714 млрд.грн., що відповідає 140,3% розрахункового плану. Залишки на поточних рахунках протягом одинадцяти місяців зросли на 48,3% - до 559,7 млн.грн. (112,3% розрахункового плану), на депозитних - на 61,5%, до 1 млрд.154,7 млн.грн (159,6%). У листопаді було пролонговано 78,6% депозитів корпоративних клієнтів, у січні-листопаді - 71,1%. (http://www.uabanker.net)

Довідка "SQ". ПАТ "КБ" Хрещатик "заснований у 1993 р. Станом на 1 жовтня чисті активи - 6,96 млрд.грн, фінансовий результат - 5,51 млн.грн, кредитно-інвестиційний портфель - майже 4,62 млрд.грн, депозити юридичних осіб - 1,7 млрд.грн, депозити фізичних осіб - 2,64 млрд.грн. Мережа банку складається з 180 установ у Києві та інших регіонах України.

Глава "Group DF" Дмитро Фірташ поки не є акціонером банку "Надра". "Це буде залежати від спостережної ради МВФ, домовимося ми чи ні. Так як вони дуже жорстко ставлять умови", - відзначив Д.Фірташ. Він також заявив, що банк "Надра" не отримав від держави 7 млрд.грн. на рекапіталізацію. "Банк сьогодні працює, але держава ще грошей не дала. І коли говорять про 7 млрд.грн., я хотів би запитати: де вони?", - заявив Д.Фірташ. За його словами, банк заплатив всі податки (близько 280 млн.грн), і "ми перевели всі свої підприємства сюди (до банку "Надра")". (http://banknews.com.ua)

Довідка "SQ". ВАТ КБ "Надра" заснований у 1993 р. За даними НБУ, банк входить до першої десятки українських банків. 10 лютого 2009 р. в банку було введено тимчасову адміністрацію НБУ. Банк входить до переліку українських банків, в яких планується рекапіталізація за участю держави. 20 травня було прийняте рішення рекомендувати уряду стати учасником рекапіталізації банку - внести в банк 5 млрд.грн., ще 5 млрд.грн. внесе приватний інвестор - "Group DF" (підконтрольна Дмитру Фірташу), але з умовою реструктуризації зовнішнього боргу. 26 листопада 2010 р. віце-прем'єр Сергій Тігіпко повідомив, що Кабмін не буде у 2010 р. інвестувати в банк "Надра".

 "Group DF" - приватна міжнародна холдингова компанія українського бізнесмена Д.Фірташа, інтереси і активи якої зосереджені в таких галузях, як енергетика, хімічна промисловість, енергетична інфраструктура і нерухомість. Активи в хімічній промисловості об'єднані в "OstChem Group". В Україні до них належать "Рівнеазот", "Кримський титан", "Кримський содовий завод", а з осені цього року - концерн "Стирол".