Міжнародний консорціум у складі компаній "Bhilai Engineering" (Індія), Державного інституту проектування підприємств коксохімічної промисловості "Діпрококс" (Харків) і консорціуму "Укріндустрія" (Київ) переміг у тендері на будівництво коксового комплексу на металургійному заводі компанії "National Mineral Development Corporation" (NMDC, Індія). Про це повідомив голова наглядової ради консорціуму "Укріндустрія" Олександр Пилипенко, поінформувало видання "Комерсант".
Згідно з повідомленням, державна корпорація NMDC, контрольована урядом Індії, оголосила підсумки тендера на будівництво під ключ коксового комплексу, який включатиме в себе дві коксові батареї із загальною потужністю близько 1,763 млн.т коксу на рік та виробництвом доменного коксу в обсязі 1,551 млн. т/рік разом з вугільною баштою потужністю 4 тис. т і установкою сухого гасіння коксу. Кокс постачатимуть на споруджуваний зараз меткомбінат продуктивністю 3 млн. т стали в Нагарнаре (штат Чаттісгарх, Індія).
За умовами тендеру, в обсяг послуг української сторони будуть входити розробка базового і детального інжинірингу за двома батареям та вугільної башти, розробка інжинірингу та виробничих креслень технологічного обладнання та коксових машин, постачання вогнетривких цеглин і матеріалів, технічний нагляд за роботами на майданчику, навчання технічного персоналу замовника. Проект розрахований на три роки. Перша коксова батарея разом з поєднаною установкою сухого гасіння коксу повинна бути введена в експлуатацію протягом 32-х місяців, друга - протягом 33-х місяців.
"Подібні консорціальні угоди, де є багаторічне сопартнерство державного і приватного бізнесу, дуже вдала форма співпраці, а в побудові бізнесу в чужій країні разом з локальним партнером - практично єдино можлива модель просування українських проектів на зарубіжні ринки", - підкреслив О.Пилипенко.
Як повідомили "SQ" у "Гипрококсі", підготовка до тендера проводилася близько двох років. Тендер виграний, але процес підписання контрактів ще триває. За словами директора "Гипрококсу" Віктора Рудики, близько 90-95% обсягу виробництва інституту складають експортні замовлення. Це стало можливим завдяки тому, що в інституту в Бразилії, Індії та інших країнах є партнери - багаті будівельні та інші компанії, які допомагають інституту виходити на ринки цих країн. "За рахунок коштів, зароблених на експортних контрактах, інститут може розвиватися", - зазначив В.Рудика.
Довідка "SQ". Інститут "Гипрококс" проектує підприємства й обладнання коксохімічної промисловості. Технологічні розробки інституту захищені авторськими свідоцтвами і патентами. Система управління якістю інжинірингових послуг затверджено міжнародним товариством "Ллойд Регістр" і має сертифікат на відповідність стандарту ISO 9001:2000. За технічної документації інституту були побудовані 59 коксохімічних підприємств з виробничою потужністю 290-7600 тис.т коксу на рік. У проектах застосовуються вибіркове дроблення вугілля, часткове брикетування і трамбування вугільної шихти. "Гипрококс" співпрацює з науково-дослідними та проектно-конструкторськими організаціями України та Росії, має угоди про співпрцю з низкою зарубіжних фірм.