Радіоастрономічний інститут (Харків) Національної академії наук України отримав замовлення з Пакистану на виробництво радіолокаційної станції для виявлення надводних кораблів. Про це повідомив "SQ" директор інституту Леонід Литвиненко. За його словами, у станції може бути подвійне застосування - військове і цивільне. Локатор, який буде поставлений до Пакистану, матиме статус дослідницького. Замовники будуть проводити випробування, щоб дослідити його роботу і визначитися, чи потрібно їм замовляти ще таке обладнання.
За словами директора інституту, зараз інститут виконує замовлення для Німеччини на поставку громадського метеорологічного радіолокатора нового типу. "Наші локатори такої ж якості, як в однієї міжнародної фірми, яка є нашим конкурентом на світовому ринку. Ми витримуємо конкуренцію. Колись ми виграли конкурс на постачання радарів, а тепер нам замовляють продукцію без тендерів. Обсяг поточного замовлення - 120 тис. долл.", - зазначив Л.Литвиненко.
За його словами, інституту, щоб виживати в складних економічних умовах, доводиться не тільки займатися фундаментальною наукою, а й виконувати замовлення іноземних фірм. "У 2009 р. обсяг виконаних замовлень склав близько 40% бюджету інституту", - зазначив Л.Литвиненко.
Він також повідомив, що вченим інституту є що запропонувати і замовникам в Україні, наприклад, локатори для спостереження Землі, бортові локатори для забезпечення безпеки польотів, що поставляються, наприклад, до Південної Кореї для вертольотів. Бортовий локатор дозволяє у нічний час бачити лінії електропередач і уникати катастроф при посадці. "Проводимо ми і радіолокатори бічного огляду для малої авіації, які знімають місцевість з хорошою прив'язкою і високим дозволом, що дозволяє зафіксувати окремо стоїть дерево, автомобіль, гараж, вивчити стан посівів. Устаткування важить до 30 кг. Його можна використовувати для складання земельного кадастру. Всі , що ми робимо для зарубіжних замовників, могло б знайти застосування і в Україні. Але, схоже, в нашій країні це нікому не потрібно", - зазначив Л.Литвиненко.
Довідка "SQ". Інститут розробляє і виробляє метеорологічні радари на замовлення низки країн, серед яких Великобританія, Китай, США і Туреччина. Один з вироблених в інституті радарів встановлений у будівлі Міноборони США - Пентагоні (штат Вірджинія).
22-23 листопада 2010 р. у Сеулі (Корея) відбулося засідання міжурядової українсько-корейської комісії зі співпраці у сфері оборонної промисловості. Під час засідання корейська сторона погодилася розглянути можливість закупівлі низки продукції України у сфері авіа -, суднобудування і радіолокації.