За програмою "єВідновлення" розширений список тих, хто може отримати гроші за зруйноване житло, повідомляє Мінреінтеграції.
Ідеться про другий етап програми "єВідновлення", у межах якого отримують компенсацію люди, чиє житло повністю зруйновано. Тепер на грошову компенсацію можуть претендувати не тільки власник, але й співвласники зруйнованого житла.
Механізм отримання компенсації:
- подати спільну заяву в "Дії" або декілька окремих;
- комісія органу місцевого самоврядування опрацює подану заяву та визначить суму компенсації для кожного співвласника;
- кожен співвласник отримає окремий житловий сертифікат у "Дії".
Як можна використати сертифікат:
- припинити право власності на знищений об’єкт нерухомості за згодою усіх співвласників. Робити це необхідно виключно після того, коли кожен із співвласників отримає сертифікат;
- самостійно придбати нове помешкання;
- об’єднатися з іншими людьми для покупки житла.
Нагадаємо, що в червні 2023 року стартував перший етап "єВідновлення": у його межах власник має право отримати до 200 тис. грн на ремонт житла, яке отримало незначні пошкодження.
Другий етап передбачає виплату грошей за знищений будинок: можна отримати кошти на покупку або будівництво нового житла. За даними Мінреінтеграції, українці подали уже 6,4 тисячі заяв на відшкодування за цією частиною програми. Приблизно 1000 людей має згенерований сертифікат, який підтверджує суму компенсації.
Третій етап програми відновлення житла розпочнеться з 1 січня 2024 року. Він передбачає виплату грошей тим, хто за власний кошт ремонтував свою домівку, пошкоджену в результаті російської агресії.
Усі заявки на компенсацію подаються через "Дію".
Житловий фонд Харкова складає близько 10 тис. багатоповерхівок усіх форм власності. Понад 5 тисяч із них пошкоджено або зруйновано. Без житла залишилися 150 тисяч осіб, це 10% жителів Харкова.