Мешканка Харківщини Ольга Бакутяк повернулась з-за кордону та будує бізнес в Малій Рогані. Про один з прикладів відновлення бізнесу на деокупованих територіях
Мала Рогань - це село у південно-східному передмісті Харкова. У перші дні повномасштабного вторгнення воно було окуповано росіянами.
«З початку бойових дій, ми були тут. З другого дня у нас не було світла, інтернету, і ми не знали, що коїться. 1 березня було дуже гаряче, ми бачили танки, які їхали. І був перехресний вогонь, і ми дві ночі сидіти в підвалі, а потім на ранок вже зібралися і поїхали», - розказала Ольга Бакутяк про перші дні вторгнення РФ.
Ольга виїхала з села. З березня по травень 2022 року з рідними вона жила в Кривому Розі. Каже, що додому хотіла повернутися після звільнення Малої Рогані, але село було розбите.
«Повертатися сюди було боляче. Ми були тут один день, і на ранок мені подзвонили, що буде машина у Львові. І я з двома дітьми і мамою поїхати у Латвію. Ми повернулися сюди восени 2022 року, вже вирішили, що нікуди не поїдемо, хочемо бути усі разом», - розповіла жінка.
Але потім жінка повернулася у село.
До повномасштабної війни Ольга Бакутяк працювала економісткою. Тепер займається бізнесом – продає сушені яблука і груші, відкрила в Харкові кав’ярню.
Знайшла навчальну програму «Мрій та досягай». Пройшла навчання та отримала 1000 доларів на початок бізнесу. З січня 2024 року я оформила ФОП, щоб співпрацювати з магазинами, купила великий дегідратор, бо обʼєми сушених яблук і груш росли, відкрила магазин-кавʼярню у Харкові. Тепер хоче відкрити такий магазин у своєму селі.
Розвиток малого бізнесу в селі може бути перспективним, бо за даними начальника Вільхівської сільської військової адміністрації Олександра Шмиголя, до деокупованої Малої Рогані повернулися 70% жителів.
Фото: Суспільне Харків/Єлизавета Пшенична