У лабораторії на кафедрі біохімії у Харківському національному університеті імені Каразіна відкрили науковий відділ молекулярно-генетичних досліджень. Про це повідомили у прес-службі вишу.

Діяльность нового відділу спрмована на розроблення:

  • нових ефективних методів збереження життєздатності клітин людини в несприятливих умовах;
  • інноваційних тест-систем для експрес-діагностики придатності трансплантатів для потреб військової та цивільної медицини.

Як повідомив доцент кафедри біохімії та керівник лабораторії Karazin BioMed Юрій Кот, ця лабораторія є однією з найкраще облаштованих в Україні. Вона оснащена:

  • роботизованим комплексом для виділення ДНК, РНК і білків QIAcube;
  • системою для реал-тайм ПЛР з 6 оптичними модулями AriaMx (Agilent);
  • боксом-ізолятором для роботи з потенційно небезпечним біологічним матеріалом.

Кожен з приладів під’єднаний до мережі та має свій віртуальний симулятор.

«На новітньому обладнанні студенти та слухачі курсів післядипломної медичної освіти вже з наступного семестру отримуватимуть уміння та навички з практичної молекулярної біології, молекулярно-генетичної діагностики захворювань людини, судово-медичної криміналістичної експертизи тощо», — зазначив Юрій Кот.

За словами директора Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України Олександра Петренка, відкриття наукового відділу є важливим не лише для розвитку лабораторії та факультету, а для української науки загалом.

Фото: ХНУ ім. Каразіна