У Харкові зафіксовано два випадки зараження смертельно небезпечною інфекцією - лептоспірозом. Один із хворих - харків'янин, який мешкає в приватному будинку і утримує собаку. Другий заразився лептоспірозом на природі, повідомили в лабцентрі.
Лептоспіроз - гостре інфекційне захворювання, збудником якого є бактерії роду лептоспіри. У хворих спостерігається ураження капілярів, печінки, нирок, м'язів. Основними переносниками є дрібні тварини, зокрема домашні. Заразитися також можна під час вживання продуктів, забруднених виділеннями гризунів. Лептоспіри потрапляють в організм людини через пошкоджену шкіру та слизові оболонки.
Ознаки хвороби проявляються через 1-2 тижні і схожі на жовтяницю: у потерпілого підвищується температура, починає боліти голова і м'язи ніг, білки очей стають кров'янистими, а на шкірі з'являються висипання.
Епідеміологи кажуть: захворюваність активізується в літньо-осінній період, коли люди часто бувають на природі, рибалять і купаються у водоймах.
У лабцентрі також розповіли, що на території Харківської області природні осередки лептоспірозу виявлено в 23 територіальних громадах, зокрема й у Харкові.
Як уникнути зараження лептоспірозом:
- не купатися в незнайомих водоймах, особливо поблизу густої рослинності;
- не заходити у воду, якщо на шкірі є відкриті рани та подряпини;
- не рибалити, стоячи у воді босоніж;
- під час відпочинку біля води - зберігати продукти харчування в тарі, недоступній для дрібних тварин;
- у житлових і підсобних приміщеннях за наявності мишей і щурів проводити дератизацію.