24 березня у "Фельдман Екопарку" відбувся масштабний випуск кажанів на волю після зимової реабілітації. Це найбільша кількість рукокрилих, яких вдалося випустити за понад 10 років роботи місцевого Центру реабілітації. Про це
Як розповіла фахівчиня центру Альона Шуленко, загалом з листопада по березень у них перебувало понад 6,5 тисяч врятованих ссавців з різних куточків України. Цього дня на волю відпустили 3 тисячі кажанів, яких врятували саме у Харкові. Решту розселять у тих містах, звідки їх привезли - Полтава, Дніпро, Кривий Ріг, Кропивницький, Київ, Рівне, Львів та інші.
На випуск в Екопарку зібралось кількасот людей, було багато дітей. Кажанів видавали з мішечків, де вони зимували. Окрім того, фахівці Центру розповідали про цих тваринок, розвінчували міфи про них, зокрема, про те, що укус кажана переносить сказ. Для того, щоб кажанчик вилетів на волю з долоні, його треба спочатку обігріти.
У 2022 році випуски не проводились через початок повномасштабного вторгнення Росії. За останні два роки кількість кажанів, що потрапляють на реабілітацію, зросла, зазначила Шуленко. На її думку, причина не лише у збільшенні випадків потрапляння тварин у пастки, а й у тому, що про більше таких випадків стало відомо центру.
"Звичайно, дуже великий вплив має війна. Багато тварин потрапляють у пастки через вибиті вікна та закинуті будівлі. Цього року ми рятували колонії після вибухів - хвилями на балконах обшивка обсипалася, і кажани просто вивалювалися," - сказала фахівчиня.
На реабілітації у центрі перебували і кажани, яких привозили після прямих влучань у будівлі. У них були черепно-мозкові травми, контузії та інші серйозні ушкодження. На жаль, більшість таких тварин не вдавалося врятувати через тяжкість травм.
Що робити, якщо ви знайшли кажана - читайте тут.
Фото: "Суспільне"