Українська греко-католицька церква пропонує перейменувати вулицю Малиновського в Харкові на честь кардинала Йосифа Сліпого. З ініціативою виступила Свято-Дмитрівська парафія. Храм цієї парафії розташований на Полтавському шляху, 44.

Звернення про перейменування направили меру Ігорю Терехову та голові міської топонімічної комісії.

Вулиця Малиновського розташована між Полтавським шляхом і вулицею Чеботарською. Історична назва - Тюремна: тут знаходилася будівля пересильної в'язниці. 1936 року вулиці було присвоєно ім'я українського революціонера і партійного діяча Опанаса Любченка. 1937 року вулицю перейменували на Збройову, 1968-го - дали ім'я маршала Малиновського.

Родіон Малиновський (1898-1967) народився в Одесі. Брав участь у Першій світовій війні; у Громадянській війні був на боці більшовиків, у Другій світовій - воював проти країн гітлерівської коаліції. З 1957 по 1967 роки обіймав посаду міністра оборони СРСР.

Йосиф Сліпий (1892-1984) народився в селі Заздрість в Австро-Угорщині. Із 1944 до 1984 року був Верховним архієпископом Львівським, митрополитом Галицьким, предстоятелем Української греко-католицької церкви. У СРСР у 1940-60-х зазнавав репресій. Був засуджений двічі - на 8 і 7 років. 1963 року виїхав до Риму для участі в соборі священиків, залишився там в еміграції. 

1961-го Йосип Сліпий перебував у Харкові: кілька тижнів у липні-серпні його утримували в пересильній в'язниці, у будівлі, що розташована на вулиці Малиновського, 5. У 2005 році на цій будівлі на честь Йосипа Сліпого було встановлено меморіальну дошку. Кілька разів її знімали або псували невстановлені особи.

Українська греко-католицька церква утворилася 1596 року в Речі Посполитій. Цього року відбувся Брестський собор, на якому відбулося приєднання частини православних до католицької церкви, але на особливих умовах. Греко-католики визнають верховенство Папи Римського, але зберігають традиції богослужіння, запозичені в давні часи з Візантії.