У Харківському ботанічному саду - справжній квітковий бум. Як пишуть "Харьковские известия", тут розцвіли рододендрони, бузок, деревоподібні півонії.

Перші згадки про деревоподібні півонії відносяться до правління китайської династії Хань у 200 році до нашої ери. Тоді квіти використовували тільки в медичних цілях, їх було включено до складу багатьох лікарських засобів традиційної медицини Китаю. Деревоподібна півонія має тонізуючу, антигістамінну та регенерувальну дію. Тільки в 6-7 століттях нашої ери в Китаї почали вирощувати півонії в декоративних цілях. Ці квіти називали діамантами в імператорських садах.

Як розповів заступник директора з наукової роботи Ботсаду Харківського національного університету ім. Каразіна Олександр Альохін, у Ботанічному саду - понад 50 сортів деревовидних півоній китайської та японської селекції.

Щодо рододендрона, то його називають "царем квітів". Історія цієї культури налічує понад три століття. Рододендронам потрібно багато сонця, кислий ґрунт і торф, щоб добре "дихати".

За словами Альохіна, є понад 900 видів цієї квітки. Рододендрони - гірські рослини, їхня батьківщина - Гімалаї, Китай, але деякі види є в Україні, зокрема - рододендрон жовтий. Такі квіти ростуть у горах Карпат, у Криму. У колекції Ботанічного саду Харкова нині - понад 70 видів, форм і сортів рододендронів. Їх можна поділити на дві групи - це листопадні кущі, тобто ті, що втрачають листя восени, і вічнозелені кущі. Вони зимують з листям, а навесні вкриваються великими суцвіттями.