Понад два тижні у Харкові аномально спекотно, температура вдень піднімається вище +39 °С градусів. Про причини такої спеки та прогнози, скільки ще триватиме така погода розповів кандидат географічних наук Станіслав Ігнатьєв.
Експерт виділив кілька ключових факторів цього природного феномену:
- Пустеля Сахара перетворилася на потужний генератор погодних умов через стоншення озонового шару;
- Над північноафриканським регіоном утворюються інтенсивні посушливі антициклони з високими температурами, які згодом мігрують до Східної Європи;
- Аномальне потепління спричинило ослаблення течії Гольфстрім, що призвело до тимчасової бездіяльності Азорських островів як джерела вологих прохолодних циклонів;
- Гаряче повітря з Африки залишається малорухомим через відсутність впливу потужних атлантичних повітряних мас.
За прогнозами Ігнатьєва, найближчим часом очікується формування холодного циклону над Ісландією, що може принести тимчасове полегшення у вигляді гроз та опадів. Проте науковець попереджає про ймовірність повернення спекотного африканського повітря.
15 та 16 липня в Харкові було зафіксовано нові температурні рекорди, температура в тіні сягнула майже +37 °С. Попередній максимум температури був зафіксований у 2016 році: +36,3 °С.
Спека несе небезпеку для людей. За перші два тижні липня в Харкові "швидка" отримала 34 виклики через теплові удари. Це вдвічі більше, ніж за весь червень.