Перший врожай інжиру зібрали в Ізюмському районі Харківської області. Про це повідомив головний науковий співробітник Інституту рослинництва імені Юр'єва НААН Сергій Авраменко.
За його словами, робота над отриманням у кліматичних умовах Харківщини інжиру тривала 15 років. Було випробувано близько 100 різних сортів інжиру, відпрацьовувалися різні технології вирощування. Як підсумок – вперше вдалося зняли врожай на відкритому ґрунті. Робота над вирощуванням інжиру буде продовжена.
Два роки тому Сергію Араменку вдалося зібрати в Харківській області врожай маракуї.
Інжир, також відомий як фіга або фігове дерево, - це плодова рослина родини тутові. Родом із Західної Азії та Східного Середземномор'я. Широко культивується в країнах із теплим кліматом: Середземномор'я (Італія, Греція, Туреччина та ін.), Близький Схід, Південна Азія, деякі регіони США (Каліфорнія, Техас), Південна Америка (Бразилія, Аргентина), Австралія.
Інжир вимагає теплого клімату і не переносить тривалих морозів. У регіонах з холодними зимами його вирощування можливе тільки в захищеному ґрунті або як кімнатної рослини.
В Україні інжир може рости, але з певними обмеженнями. Основна проблема - холодні зими, які можуть пошкодити або знищити рослину. Весняні заморозки також несуть загрозу для молодих пагонів.
Найуспішніше він вирощується в південних регіонах країни, особливо на узбережжі Чорного моря. На Закарпатті також є умови для вирощування деяких сортів інжиру. У центральних і північних областях України вирощування інжиру можливе, але потребує особливого догляду та захисту від холодів.
Особливості вирощування в Україні:
- потрібен вибір морозостійких сортів;
- часто вирощується як чагарник, а не як дерево, що полегшує укриття на зиму;
- у холодніших регіонах інжир вирощують у діжках, прибираючи на зиму в приміщення.
Фото - Сергій Авраменко