З грудня 2023-го по лютий 2024 року у мисливських угіддях Харківської області відстрілять 470 червоних лисиць. У такий спосіб проводяться заходи проти поширення сказу на території громад Харківської області, повідомляє облуправління Держпродспоживслужби.
Планується, що на 100 квадратних кілометрів відстрілюватимуть 4 лисиці. Відстріл дозволять лише тим користувачам мисливських угідь, які отримали на це дозвіл.
Наразі червона лисиця є основним джерелом сказу на території Харківщині. Збільшення її популяції сприяє зараженню домашніх тварин.
Згідно з даними літніх обліків 2023 року, чисельність лисиці на території області становить 3895 голів. Це 109,8% оптимального рівня, або 1,5 голови на 1000 гектар мисливських угідь при нормі 0,5-1,0 голова на 1000 га.
Від початку року на території Харківської області зареєстровано 99 випадків сказу у тварин, з яких 8 - серед лисиць і 1 у куниці. Найбільша кількість випадків сказу реєструється серед безпритульних собак та котів, а також збільшилась кількість інфікованої великої рогатої худоби. Загалом цього року сказ був виявлялений в усіх районах Харківської області.
Сказ - інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Збудником є вірус, який передається під час укусу та через слину хворої тварини. Врятувати від сказу може тільки своєчасна вакцинація. Вона ефективна не пізніше двох тижнів з моменту укусу або контакту зі слиною тварини. Зазвичай графік вакцинації складається з п'яти щеплень.
Восени проводилася вакцинація диких тварин проти сказу: розкладалися приманки з вакциною на територіях Красноградського, Лозівського, частин Богодухівського, Харківського та Чугуївського районів.
Людині, яка хоче запобігти захворюванню сказом, можна зробити профілактичну вакцинацію - три щеплення.