У Харкові відновили роботу еко-автобуса, який збирає відпрацьовані лампи, батарейки та ртутні термометри,
Збирати небезпечні відходи екобус буде в першу і третю середу місяця (за необхідності - щотижня) на восьми стаціонарних локаціях:
- вул. Благовіщенська, 34;
- вул. Георгія Тарасенка, 42 (ЦНАП);
- вул. Академіка Павлова, 44-б (ТРЦ "Французький бульвар");
- вул. Архітектора Альошина, 11 (ЦНАП);
- пр. Петра Григоренка (ЦНАП);
- пр. Тракторобудівників, 144 (ЦНАП);
- пр. Перемоги, 54;
- пр. Науки, 17 (біля Адміністрації Шевченківського району).
Еко-автобус працюватиме тільки по стаціонарних точках і не використовуватиметься як мобільний пункт прийому небезпечних відходів, як це було до повномасштабного вторгнення РФ.
Навіщо потрібна окрема утилізація?
Лампочки, батарейки або ртутні термометри слід утилізувати окремо від інших видів відходів через їхній потенційно шкідливий вплив на довкілля та здоров'я людей.
Кілька основних причин, через які слід окремо утилізувати батарейки:
►Токсичні речовини. Багато типів батарейок містять токсичні речовини, такі як ртуть, кадмій, свинець та інші хімічні сполуки. У разі неправильної утилізації ці речовини можуть завдати шкоди людині, тваринам, рослинам.
►Забруднення ґрунту та води. Батарейки, розкладаючись, можуть викидати небезпечні хімічні речовини, які потім потрапляють у ґрунт і воду. Це може призвести до їхнього довгострокового забруднення.
►Рециклінг. Багато батарейок містять цінні матеріали, як-от метали, які можна переробити і використовувати у виробництві нових виробів.