Президент України Володимир Зеленський підписав указ "Про День Європи". День Європи відзначатимуть щорічно 9 травня спільно із державами Європейського Союзу.

До цього в Україні також відзначали День Європи. Відповідно до президентського указу від 2003 року, підписаного Леонідом Кучмою, цей день святкували в третю суботу травня. Тобто дата була не фіксованою, а плаваючою. Наприклад. цього року третя субота випадає на 20 травня.

У європейських державах День Європи має дві дати – 5 травня та 9 травня. Першу встановила Рада Європи, другу – Євросоюз.

Рада Європи була створена 5 травня 1949 року, тому саме цей день було обрано для святкування (саме свято було затверджено 1964 року). До Ради Європи входить більша кількість держав, ніж до ЄС. У ньому крім країн Євросоюзу присутні Норвегія, Швейцарія, Туреччина, Україна, Молдова, Сербія, країни Закавказзя, Боснія і Герцеговина, Великобританія, Північна Македонія, Албанія, Ісландія.

ЄС проводить свій день Європи, приурочуючи його до роковин Декларації Шумана від 9 травня 1950 року. У декларації пропонувалося об'єднати сталеливарну та вугільну промисловості Франції та Німеччини. Це об'єднання після послідовного розширення з часом трансформувалося у сучасний Європейський Союз.

Найпопулярнішим вважається День Європи 9 травня. Цього дня проводять освітні заходи щодо Європейського Союзу, виступають на підтримку європейської інтеграції. Але деякі європейці відзначають День Європи 5 травня, наголошуючи на ролі Ради Європи у захисті прав людини, парламентської демократії та верховенства закону.

Також Володимир Зеленський повідомив, що подав до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Глава держави зазначив, що саме 8 травня "світ вшановує пам'ять усіх, чиє життя забрала війна". На даний момент 8 травня в Україні відзначається День пам'яті та примирення, встановлений у 2015 році. У новому форматі, запропонованому президентом Зеленським, 8 травня також пропонується відзначати перемогу.

У різних країнах світу щорічно 8 травня та 9 травня відзначаються дні пам'яті та примирення, присвячені загиблим у Другій світовій війні, встановлені резолюцією Генасамблеї ООН у 2005 році. У резолюції пропонується державам-членам ООН, неурядовим організаціям та приватним особам відзначати один або обидва ці дні (8 та 9 травня) як данину пам'яті про всі жертви Другої світової війни.