Традиційно напередодні 8 березня зростає попит на квіти. Як розповіли у міськраді, у Харкові зараз працюють як окремі магазини, так і павільйони з квітами на ринках міста.
Ціни на квіти та букети залежать від виду рослин, розміру та країни походження. Зокрема, троянди, вирощені в Україні, в середньому коштують 30-50 грн. за штуку, імпортні – 70-85 грн., тюльпани – 20-50 грн., іриси – 40-50 грн. Першоцвіти у горщиках (крокуси, примули, гіацинти) коштують у середньому 20-50 грн. Квіткові композиції, зібрані флористом, можуть коштувати від 700 до 10 тис. грн. залежно від складу букета, оформлення та розміру.
Чи святкуватимуть в Україні 8 березня
Більшість українців, які пройшли у додатку «Дія» опитування, присвячене 8 березня, проголосували за те, щоб залишити його вихідним. У голосуванні взяло участь понад 2 мільйони українців, з них 61,9% проголосували за те, щоб залишити цей день вихідним. 32,8% вважають, що 8 березня має бути робочим днем. Ще 5% опитаних не змогли визначитись.
Нардеп Марина Бардіна - один із авторів законопроекту, яким передбачається змінити деякі вихідні дні в Україні, написала у
Коротко про історію 8 березня
Свято 8 березня виросло з робочого руху і має американське коріння. 1908 року 15 тисяч жінок у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня, збільшення зарплати та права голосу. У серпні 1910 року відома діячка німецької соціал-демократії Клара Цеткін на конференції в Копенгагені запропонувала заснувати Міжнародний день боротьби за жіночу рівноправність та емансипацію. Близько ста учасниць із 17 країн підтримали ідею одноголосно. Вперше це свято почали відзначати у 1911 році – у Німеччині, Австро-Угорщині, Данії та Швейцарії.