Врятований від росіян під Куп'янськом пітон знайшов собі подругу,
Триметрового бірманського пітона знайшли під палаючим російським танком під час звільнення Куп'янська восени 2022 року. Ймовірно, російські військові викрали рептилію під час окупації міста. Пітона спочатку взяв собі військовослужбовець на ім'я Богдан.
"Я підбігаю, ловлю його як канат, і тягну за собою. Відбіг трохи, згорнув його в клубок і побіг далі, бо танк почав вибухати. Добіг до розбитого будинку, знайшов мішок і поклав його в мішок", - розповів військовий.
Пітона військовий передав волонтерам. Після тварина опинилася вдома у професора біології Харківського національного університету імені Каразіна Дмитра Шабанова. Утримувати пітона - заняття непросте. Одного разу, коли нового господаря не було вдома, тварина вибралася з тераріуму і влаштувала погром на кухні.
"Я повернувся вчасно: розгром кухні тільки-тільки починався. Постраждала посудомийна машина, побито певну кількість скляного та керамічного посуду. Насправді, я дуже радий, що вдома не було кішки і собаки. Кішку голодна рептилія спробувала б спіймати і з'їсти; чим би закінчилася б сутичка з собакою, не знаю, і перевіряти не хочу", - розповів професор.
Наразі тварині знайшли пару. У знайомої професора Шабанова є самка тигрового пітона. Тварини жили в тераріумі разом.
"Парування я не спостерігав, але вони один одному явно були цікаві, - розповів учений, - Самець залицявся - це я бачив увечері та вночі. Ходили ходуном, а потім заспокоїлися. Сподіваюся, самка запліднена".
Як розповів учений, через деякий час після злягання самка може зробити кладку яєць. Після цього вона згортається кільцями навколо них, охороняє і зігріває скороченням власних м'язів. Триває це до двох місяців. Молоді пітони при появі на світ можуть досягати в довжину близько 70 сантиметрів.