У пробах води, узятих з Основ'янського озера в Харкові, знайшли збудника холери - патогенний холерний вібріон. Про це повідомили в лабцентрі.
Холера - гостра кишкова інфекція, що вражає шлунково-кишковий тракт. Збудником є так званий холерний вібріон - бактерія Vibrio cholerae, яка зазвичай проникає в організм з їжею або водою.
У лабцентрі зазначили, що щороку з 1 червня до 30 вересня ведуть моніторинг поширення холерного вібріона у відкритих водоймах, і цьогоріч уже дослідили 176 проб води. У серпні, досліджуючи воду з Основ'янського озера, фахівці лабцентру виділили культуру патогенного холерного вібріона.
Як повідомили в лабцентрі SQ, холерні вібріони у водоймах знаходять часто, але не всі вони - патогенні, не можуть поширюватися і спричиняти спалах захворювання. Патогенні ж вібріони трапляються рідко: востаннє його виявили 2020 року в Дергачівському районі.
Зараз фахівці визначають, чи здатна виявлена культура спричинити масові захворювання. Для цього з озера взяли додаткові проби води.
На час дослідження заборонено відпочивати, купатися, ловити рибу, набирати воду з Основ'янського озера, оскільки це може бути вкрай небезпечно для здоров'я.
Симптоми холери:
- підвищена температура (37-38 градусів);
- озноб;
- діарея;
- блювота;
- метеоризм, легкі болі в животі;
- спрага;
- зниження артеріального тиску;
- головний біль у лобовій частині.