У Харкові розпочали вакцинацію від віспи мавп. Перше щеплення вакциною Jynneos проти віспи мавп отримали фахівці лабцентру.

У Харківській області вакцинацію проти віспи мавп осіб із групи ризику інфікування цією хворобою організували в прищеплювальному пункті обласної дитячої інфекційки. Повний курс вакцинації проти віспи мавп складається з двох доз з інтервалом у 28 днів. Людям, які раніше отримали вакцину проти натуральної віспи, потрібно вакцинуватися тільки, якщо з часу щеплення минуло понад 10 років.

З огляду на низькі темпи поширення інфекції, масову вакцинацію населення проти віспи мавп на території України поки що проводити не будуть. Але Міністерство охорони здоров'я визначило групи ризику. Це:

  •     персонал, який надаватиме медичну допомогу хворим на віспу мавп в інфекційних відділеннях;
  •     персонал у клініках здоров'я;
  •     працівники лабораторій, які можуть мати контакт із вірусами віспи (наприклад, віспи мавп або генетично модифікованої коров'ячої віспи);
  •     персонал, який братиме участь у заходах заключної дезінфекції, навіть якщо вони забезпечені засобами індивідуального захисту;
  •     медичні працівники, які будуть залучені до проведення вакцинації.

У березні 2023 року Україні передали 10 000 доз вакцини Jynneos проти віспи мавп. Це захворювання, спричинене вірусами родини поксвірусів. За симптомами воно дуже схоже на натуральну віспу. Передається через будь-який тісний фізичний контакт із висипом на тілі інфікованої людини, через кашель чи чхання, торкання одягу, постільної білизни, рушників, якими користувався хворий на віспу мавп. Також можна заразитися від інфікованих тварин у Західній та Центральній Африці. Віспа мавп у більшості випадків протікає значно легше, ніж натуральна віспа. Однак іноді вона все ж таки може призвести до летального результату, зокрема, такі випадки було зафіксовано у США.

До 2022 року віспа мавп фіксувалася здебільшого в країнах Центральної та Західної Африки, зараз більшість нових випадків фіксують у Південній та Північній Америці, є випадки захворювання в Європі. В Україні вже теж зафіксовано випадки захворювання на віспу мавп.