AD_4nXdP68QzkydIshxMf1DdtVn_uad2EcsfOaMqEwQuuctX9svIV0kOZFW8Hl1kyPEev83CZxsgtlG018JMMHQ1wDFT9BrRNxQPxp92dqzgF1g50zk-BmfXDiBSXgATFSl6lkorAe23jiZs9iWpfCDdKl_rLi4?key=1tsqW1I8YJGYJ7H9jvBV2Q

Зображення надано sich.ua

Як вижити під обстрілами: перевірте свою аптечку та навички надання першої допомоги

За даними Моніторингової місії ООН з прав людини, в Україні лише у травні 2024 року внаслідок ворожих атак загинуло 174 цивільних. Така невтішна статистика вимагає якомога частіше нагадувати всім українцям про важливість наявності та вміння використовувати засоби першої медичної допомоги, зокрема сучасні кровоспинні турнікети. Про правильне укомплектування аптечки для цивільних запитали у керівника СІЧ УКРАЇНА, виробника джгутів SICH-TOURNIQUET Олександра Гадомського.

«Неправильне, неякісне укомплектування аптечки може загрожувати життю. 

Це звісно зрозуміло всім тим, хто повʼязаний з тактичною медициною, бере участь у відбитті збройної агресії окупантів або колись пережив катастрофу, аварію, отримував опіки чи критичну кровотечу. Але, на жаль, більшість цього не усвідомлює, або вірить, що саме йому чи їй аптечка і навички з її використання ніколи не знадобляться. 

І тому якщо і купують аптечку, то роблять це не переймаючись якістю її комплектуючих. Простий приклад, ми купуємо нове авто, детально вивчаємо його, хоча від того, який у нього колір, обʼєм двигуна чи дизайн, ніяким чином не залежить наше життя. Те ж саме з одягом, взуттям, ми іноді годинами прискіпливо обираємо сорочки, кросівки, прикраси, хоча від них також не залежить наше життя. 

А від особистої аптечки залежить! І саме тому я завжди закликаю не нехтувати особистою безпекою, виділити декілька годин власного життя для вивчення цього питання, або, зрештою, звернутися до професіоналів з досвідом, які порадять і допоможуть зібрати якісну аптечку виходячи з вашого стилю життя», – Олександр Гадомський, SICH-TOURNIQUET

AD_4nXf1TXnJUIaZRWSTRkhySvDGiU4LZi2qmVHXu0JL-hKEWIFTpZxZNHnVmUjmapyqIB2lL9xW3EGTkglhK14H8OERePiePraif4e96oBFbyi3txdcv2f8j5ySeZS1jwLVs1n4T6QHt6llxYUkF-5F4xsMbWQ?key=1tsqW1I8YJGYJ7H9jvBV2Q

Зображення зі сторінки https://www.facebook.com/sichtourniquet/

Чому кожен повинен мати аптечку, де є кровоспинний турнікет?

Досягнення сучасної медицини дають змогу врятувати людину навіть із критичними травматичними ушкодженнями. Порятунок таких постраждалих цілком можливий за умови своєчасної зупинки кровотечі.

Якщо у пораненого або в оточуючих буде при собі кровоспинний турнікет, шанси дочекатися медиків суттєво збільшуються. Тим більше, що зараз доступні такі удосконалені вироби, як SICH-Tourniquet. Цей засіб можна використовувати на різних розмірах кінцівок, оскільки він розрахований на діаметр від 5 до 40 см. Накласти такий турнікет усього за пів хвилини зможе навіть підліток.

Аптечки всіх мешканців прифронтових регіонів, які ризикують життям і здоров’ям значно більше, повинні мати розширену комплектацію. Їм потрібно тримати напоготові набір, до якого входять:

  • кровоспинний джгут-турнікет;
  • гемостатичні (кровоспинні) бинти;
  • компресійний бандаж, придатний для контролю кровотечі практично з будь-яких ран, зокрема на голові, шиї, черевній порожнині тощо.

Крім того, у кожній аптечці бажано мати кілька пар захисних нітрилових рукавичок, щоб уникнути інфікування під час перев'язування ран.

Оскільки поранення може статися далеко від дому, деякі засоби першої допомоги має сенс носити з собою постійно, зокрема кровоспинний джгут-турнікет SICH-Tourniquet. Цю систему вирізняють компактні розміри та мала вага (105 г), тому місце для неї знайдеться в кожній сумці або шкільному рюкзаку. Накласти такий турнікет і зупинити кровотечу можна однією рукою. 

Війна в Україні вимагає від кожного з нас відповідального ставлення до власної безпеки. Важливо усвідомлювати, що збереження власного життя та здоров'я, а також близьких людей насамперед залежить від нас самих. Для цього потрібно зібрати «правильну» аптечку та навчитися користуватися засобами першої допомоги.