Розмір грошового забезпечення військовослужбовців залежить від займаної посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов проходження служби.

До складу грошового забезпечення входять:

  • посадовий оклад, оклад за військовим званням;
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
  • одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Мінімальний щомісячний розмір грошового забезпечення складає 20 100 гривень.

Виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць здійснюється військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях, або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованій рф території.

Винагорода 30 000 гривень на період дії воєнного стану виплачується військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами. Це стосується військовослужбовців, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача ЗСУ Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу ЗСУ, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ:

  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями;
  • зі всебічного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення бойових дій згідно з бойовими логістичними розпорядженнями.

Додаткова винагорода у розмірі 50 000 гривень виплачується тим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ.

Передбачена додаткова фінансова винагорода військовим у розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів виконання бойових завдань на лінії зіткнення (сумарно обчислених).

Також передбачена додаткова винагорода інструкторам навчальних центрів. Розмір такої виплати становить від 15 000 до 30 000 гривень.

Заохочення за успіхи на полі бою.

Військовослужбовцям виплачується винагорода за знищене (захоплене) озброєння та військову, бойову (спеціальну, спеціалізовану) техніку противника:

  • корабля 1 рангу – 243 600 гривень, 2 рангу –182 700 гривень,  3 рангу – 121 800 гривень, 4 рангу – 97,440 гривень;
  • бойовий літак та зенітно-ракетні комплекси –121 800 гривень;
  • реактивна система залпового вогню –60 900 гривень;
  • тактичний ракетний комплекс, військовий літак –54 810 гривень;
  • танк, наземна артилерія та бойові вертольоти – 48 720 гривень;
  • наземної артилерії (іншої), військового гелікоптера, протитанкового ракетного комплексу – 42 630 гривень;
  • бойової машини піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини – 42 630 гривень;
  • іншого літального апарата (об’єкта), оснащеного засобами ураження або спостереження (у тому числі безпілотного) – 36 540 гривень;
  • переносного зенітного ракетного комплексу – 30 450 гривень;
  • судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю понад 5 тис. тонн – 30 450 гривень;
  • судна військового (допоміжного) забезпечення водотоннажністю до 5 тис. тонн включно – 24 360 гривень;
  • військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), малогабаритного судна бойового (розвідувального) призначення, військового тягача, військових інженерних машин: розвідки, розмінування, мінного загородження, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод – 12 180 гривень.

Збільшення винагороди за знищену (захоплену) техніку розподіляється за рішенням командира між військовослужбовцями, які брали безпосередню участь у знищенні (захопленні) техніки, залежно від їх особистого внеску.

За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, або безвісти зниклим, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення. Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення.

Звільненим військовополоненим передбачені виплати з обласного бюджету.
Кожен звільнений отримає по 20 тисяч гривень фінансової допомоги з обласного бюджету.
Так само діють і програми з підтримки на місцях, в територіальних громадах.

Аби отримати консультацію із надання фінансової допомоги та додаткові послуги, звільнені військовополонені та їх родини можуть звернутися до Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за номером телефону 0 800 300 176.