Хвороба Альцгеймера — це неврологічне захворювання, внаслідок якого порушується робота головного мозку й людина із часом втрачає напрацьовані побутові навички. Захворювання є найбільш поширеним різновидом деменції та, як правило, виникає в людей, старших за 65 років (в деяких випадках, і в більш ранньому віці).
Постійний догляд за хворими Альцгеймера, особливо на пізніх стадіях — це необхідність, оскільки:
- У людини страждає не тільки короткострокова, а й довгострокова пам'ять: хворий не здатний згадати фактів зі свого минулого, які ще недавно він пам'ятав дуже добре. Людина перестає впізнавати своїх близьких;
- Хворий не може себе нормально обслуговувати. Без нагляду забуде випити ліки, не буде пити чи їсти або, наприклад, може без роздумів поснідати зіпсованими продуктами;
- Мова стає бідною, з труднощами формулюються думки;
- Характер зазнає серйозних змін у гірший бік. Людина стає агресивною та образливою;
- Згодом агресія змінюється байдужістю: хворий майже весь час проводить у ліжку, не реагуючи на зовнішні подразники.
Перші ознаки хвороби Альцгеймера
Перші ознаки можна помітити за декілька років до настання хвороби, якщо бути уважним та знати на що дивитись. Явними дзвіночками можуть бути:
- Забудькуватість та розсіяність у побуті більше, ніж це було раніше;
- Труднощі в запам'ятовуванні недавніх подій;
- Зниження концентрації уваги;
- Негнучке мислення;
- Недотримання особистої гігієни.
Спочатку можливо не надавати значення цим змінам або списувати їх на щось «звичайне вікове». Згодом захворювання перейде у важчу стадію зі значними порушеннями у мозковій діяльності, мисленні, короткостроковій та довгостроковій пам'яті.