На Харківщині з'явилася ще одна армія. Як повідомили у прес-службі обладміністрації, у регіоні стартував проект "Армія відновлення", в рамках якого безробітні люди займаються громадсько-корисними справами.
За словами заступника голови Харківської ОВА Віти Ковальської, сьогодні такі роботи вже організовані у восьми громадах п'яти районів області, це:
- Богодухівський (Богодухівська, Валківська, Краснокутська та Золочівська громади);
- Куп'янський (Шевченківська громада);
- Красноградський (Сахновщинська громада);
- Чугуївський (Чугуївська міська громада);
- Харківський (Роганська громада).
Число громад, які приєднуються до Армії відновлення, постійно зростає. Люди виконують вантажно-розвантажувальні роботи, заготовляють дрова для опалення, роблять ремонт на об'єктах забезпечення життєдіяльності, розбирають завали та працюють у "Пунктах незламності".
Заступник начальника ХОВА наголосила, що людей залучають до цих робіт лише за їхньої згоди. Так, в "Армії відновлення" області вже 57 людей, згодом планується залучити ще близько 600.
Зарплата для працівників "Армія відновлення" - мінімальна й становить 6,7 тис. гривень. Загалом на перший квартал цього року із Фонду державного соцстрахування для Харківської області на фінансування суспільно корисних робіт закладено близько 5,5 мільйона гривень.
У жовтні минулого року перший віце-прем'єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко під час наради з головами обласних військових адміністрації обговорила механізм залучення безробітних до відновлення інфраструктури країни.
16 грудня Кабмін ухвалив постанову № 1389 "Про внесення змін до Порядку залучення працездатних осіб до суспільно-корисних робіт в умовах військового стану", якою визначив організаторів робіт. Ними має виступати військове командування спільно з обласною військовою адміністрацією самостійно або із залученням органів виконавчої влади. До суспільно-корисних робіт залучаються всі працездатні особи, зокрема зареєстровані безробітні та переселенці, які не мають обмежень за станом здоров'я.
Безробітні отримуватимуть оплату не нижче за мінімальну зарплату, що в більшості випадків вище, ніж допомога з безробіття. З учасниками "Армії відновлення" укладаються строкові трудові договори. На початку листопада деякі обласні військові обладміністрації видали розпорядження про організацію суспільно корисних робіт, а також затвердили їхній орієнтовний список. Тепер і Харківська область приєдналася до держпроекту.