Харківська облрада 28 грудня на сесії ухвалила рішення перейменувати 13 інтернатів та дитячий будинок для дітей з особливими потребами. Рішення належить виконати до березня 2012 р.

Нововодолазьку загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів для дітей із захворюваннями органів травлення вирішено перейменувати на комунальний заклад (КУ) "Нововодолазький санаторний навчально-виховний комплекс" Харківської облради.

Кочетоцьку загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів для дітей з хронічними неспецифічними захворюваннями органів дихання вирішено перейменувати на КУ "Кочетоцький санаторний навчально-виховний комплекс" Харківської облради.

Загальноосвітню школу-інтернат I-III ступенів для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи м.Харкова вирішено перейменувати на КУ "Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів № 9" Харківської облради.

Загальноосвітню санаторну школу-інтернат для дітей, хворих на сколіоз № 13 м.Харкова комунальної власності вирішено перейменувати на КУ "Харківська загальноосвітня школа-інтернат I-III ступеня № 13" Харківської облради,

Загальноосвітню санаторну школу-інтернат I-III ступенів для дітей, хворих на цукровий діабет, м. Харкова вирішено перейменувати на КУ "Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів № 10" Харківської облради.

Загальноосвітню санаторну школу-інтернат I-II ступенів для дітей з психоневрологічними захворюваннями № 11 м.Харкова вирішено перейменувати на КУ "Харківська загальноосвітня школа-інтернат I-II ступенів № 11" Харківської облради.

КУ "Харківський спеціальний загальноосвітньо-виховний комплекс для дітей з проблемами слуху" вирішено перейменувати на КУ "Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс" Харківської облради.

КУ "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей зі зниженим слухом" вирішено перейменувати на КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів № 6" Харківської облради.

КУ "Харківський спеціальний загальноосвітній навчально-виховний комплекс для дітей з проблемами зору ім.В.Короленка" вирішено перейменувати на КУ "Харківський спеціальний навчально-виховний комплекс ім.В.Короленка" Харківської облради.

КУ "Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей зі зниженим зором № 12" вирішено перейменувати на КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 12" Харківської облради.

КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат для дітей з важкими порушеннями мовлення" вирішено перейменувати на КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-II ступенів № 7" Харківської облради.

КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня I-III ступенів школа-інтернат № 8 для дітей з наслідками поліомієліту та церебральним паралічем" вирішено перейменувати на КУ "Харківська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів № 8" Харківської облради.

Сахновщинську спеціальну загальноосвітню школу-інтернат з інтенсивною педагогічною корекцією для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із затримкою психічного розвитку вирішено перейменувати на КУ "Сахновщинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат I-II ступенів" Харківської облради.

Краснокутський дитячий дошкільний будинок для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вирішено перейменувати на КУ "Краснокутський дитячий будинок" Харківської облради.

Як зазначив заступник голови Харківської облдержадміністрації (ХОДА) Ігор Шурма, зміни стосуються лише назв інтернатів та внесені для того, щоб не розкривати соціальний статус вихованців та лікарську таємницю. Спеціалізація установ і тарифні ставки їх працівників мінятися не будуть.

Довідка "SQ". Уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко 29 листопада в Харкові заявив, що в ХОДА повинні провести аналіз дискримінаційних моментів у роботі інтернатних установ, насамперед, проаналізувати їх назви. "На мою думку, в назвах 17-ти з 27-ми комунальних установ закладена дискримінація їхніх вихованців. У назвах таких закладів не повинні відображатися стан здоров'я, соціальне походження та інші якості вихованців", - підкреслив Ю.Павленко. За його словами, наприклад, неприйнятними в назвах інтернатних установ є фрази "для дітей з вадами розумового розвитку", "з розумовою відсталістю", "для сиріт", "для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи", "для хворих на цукровий діабет" , "з проблемами слуху".

У Харківській області працює 27 шкіл-інтернатів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей з відставанням у розвитку. У таких закладах навчаються понад 650 дітей.