22 квітня - Радуниця, або Червона Гірка.
Довідка "SQ". Радуниця, або Червона гірка, - одне з найдавніших свят східних слов'ян, пов'язаний з культом предків. За однією з версій, спочатку радуницями (Радоницями, тризнами) називалися імена божеств, що уособлюють шанування покійних, хранительок душ померлих людей. Радуницям та їх підопічним приносили жертви з рясних бенкетів і пиятик на похоронних курганах, щоб душа покійного, що ще не відлетіла, могла насолодитися видовищем тієї поваги, яку їй надають живі. Поступово слово "тризна" стало позначати поминки, а "радуниця" - весняне поминання покійних, особливо батьків.
У цей день прийнято відвідувати кладовище і поминати померлих родичів. Саме на Радоницю існує звичай святкування Пасхи на могилах померлих, куди приносять фарбовані яйця та інші пасхальні страви, де звершується поминальна трапеза і частина приготовленого віддається убогій братії на помин душі.
Православна церква встановила поминання померлих під вівторок другого тижня після Великодня. Зазвичай цей день проходить у першу неділю після Великодня. У цей день християни ніби розділяють пасхальну радість про воскресіння Спасителя з членами Церкви, що вже залишили цей світ. Етимологічно слово "радониця" сходить до слів "рід" і "радість". Церква як би зобов'язує християн не сумувати і не ремствувати з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх народженню в інше життя - життя вічного.